Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Україні помилували 363 в’язнів, які захотіли захищати державу
17 Травня, 19:25

В Україні помилували 363 в’язнів, які захотіли захищати державу

За три хвилі помилування засуджених, які заявили про бажання захищати Україну, з-під варти звільнили вже 363 людини. Вони опинились у лавах ЗСУ й тероборони. У Мін’юсті розповіли, чи планується четверта хвиля звільнень.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська в етері спільного телемарафону українських телеканалів.

За його словами, звільненню засуджених передувала тривала процедура оцінки. З-під варти випускали тільки тих ув’язнених, щодо яких переконались у відсутності небезпеки для суспільства, і там, де справді була можливість залучити їх в обороні України.

Наразі практично всі, щодо кого була запущена процедура помилування, опинились у лавах ЗСУ й територіальної оборони.

«Там теж були свої цікаві моменти. Виявилося, що кілька людей спочатку написали такі заяви й говорили: “Випустіть нас достроково, ми підемо захищати державу”. Та коли вони почали виходити й побачили бусик тероборони, який очікував їх біля виходу, одразу передумали. Але це були поодинокі випадки», — розповів Малюська.

Він запевнив, що Мін’юст не тримає дамоклів меч над головою звільнених. Здебільшого звільняли засуджених, у яких строк покарання вже був на завершальному етапі, тож повертати їх назад немає сенсу. Малюська наголосив, що вони «втратили суспільну небезпеку».

Схожі новини