Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Україні створять добровільні пожежно-рятувальні підрозділи
22 Вересня, 12:12

В Україні створять добровільні пожежно-рятувальні підрозділи

Верховна Рада у першому читанні проголосувала законопроект 7557, який дозволить створити добровільні пожежно-рятувальні підрозділи для забезпечення місцевої пожежної охорони.

«Коли на наші міста полетіли російські ракети, рятувальники першими були на місцях. Ризикуючи життям, вони приборкують вогонь, відвертають техногенні катастрофи, розбирають завали та рятують життя. Дії ворога додали чимало роботи рятувальникам, тому подекуди не вистачає людей або часу на менш масштабні випадки. Але кожен такий випадок – це загроза життю українців. І тут Україна має йти в ногу з європейською практикою та розвивати місцеву і добровільну пожежну охорону. Власне це те, що зробила Верховна Рада – дала початок створенню нового стандарту пожежної охорони, на зразок європейських практик», – коментує народний депутат з Львівщини Павло Бакунець.

Новий закон побудований на європейському досвіді системи функціонування пожежної охорони, яка базується на пожежних підрозділах місцевих органів влади та добровільних протипожежних формуваннях під їх керівництвом. Так функціонує система у Великій Британії, Німеччині, Франції та Італії, інших країн ЄС. Такі підрозділи зможуть утворювати органи місцевого самоврядування, громадські організації та суб’єкти господарювання.

Серед обов’язків членів пожежної охорони:

  • участь у здійсненні заходів із запобігання виникненню пожеж, їх гасіння, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;
  • повідомлення ДСНС про виявлені порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки;
  • виконання законних вимог керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та/або керівника гасіння пожежі;
  • додержання встановлених вимог безпеки та охорони праці при здійсненні заходів із запобігання виникненню пожеж, їх гасіння, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

Наразі законопроект готують до другого читання, лише після цього можна буде втілювати в реальність новий вид пожежної охорони.

Схожі новини