В Україні та за кордоном покажуть відеоманіфест про дітей, які пережили окупацію
20 Жовтня, 17:46
В Україні та за кордоном покажуть відеоманіфест про дітей, які пережили окупацію
реклама
Історії дітей, які постраждали від російської агресії, пережили окупацію та дивом врятувалися, – благодійна організація “Українська освітня платформа” випустила двохвилинний соціальний ролик. Його презентуватимуть двома мовами в Україні та закордоном, аби про всі жахи війни дізналися якомога більше людей та могли допомогти українським дітям.
Часто ми чуємо про війну і дивимось на неї крізь призму розповідей дорослих людей. А ми хотіли показати власне досвід тих, хто є найбільш вразливим. У ролику показано історії десятьох дітей із прифронтових та деокупованих територій.Кожен із них пережив жахливі речі, багато втратив, подорослішав на роки. Ми хотіли дати слово дітям. Вони перші страждають від тероризму та тиранії. За дітьми має бути останнє слово. – розповідає Маріана Білик з Української освітньої платформи.
Над створенням ролику знімальна команда “Museway agency” працювала у Черкаській, Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях.
11-річний Назар пережив окупацію у селі Липчанівка, Харківської області. Хлопець з родиною втратили дім, їхній населений пункт ще донедавна був полем бою. 18-річний Андрій зараз працює у благодійній кухні в Ізюмі. Там же хлопець був, як зізнається, у самісінькому пеклі окупації: постійні обстріли, вибухи та нестача їжі. Коли місто деокупували, вирішив – буде допомагати людям. 12-річний Єгор, який знявся у мініфесті, родом з Харківщини, село Іванчуківка. Він також з родиною був в окупації. Дивом вижив, бо йому окупанти погрожували зброєю. Але попри все – вірив, що Збройні Сили України їх врятують та звільнять рідне село від загарбників. Щодня бігав на окраїну населеного пункту з прапором України, неподалік лінії розмежування, вітав українських пілотів. Двоє хлопців із Запоріжжя 17-річний Данило і 16-річний Андрій від початку повномасштабної війни активно волонтерять. А 4-річна Аріна, 8-річна Дарія, 9-річний Денис, 10-річна Злата та 14-річна Лада змушені були шукати другий дім, бо залишатися там, звідки вони, було дуже небезпечно.
За те, що коїться з дітьми відповідальність несуть дорослі. Тому ми й розпочали інформаційну кампанію “Країна відповідальних дорослих”. Українські діти мають право бути щасливими, – додають у УОП.
Українська освітня платформа закликає львів’ян підтримати дітей з постраждалих регіонів. Посилання на банку у відео.
Українська освітня платформа — благодійна організація, яка втілює інноваційні соціальні проєкти, створює освітні програми для громадських лідерів та організацій. Працює у регіонах України через мережу опорних центрів. Заснована у 2000 році у Львові (до 2021 рр. — БО “Львівська освітня фундація”). З 2010 року підтримала понад 1 200 000 дітей із кризових сімей у кризі. Є членом Міжнародної організації з захисту прав дітей FICE International.
А також від початку повномасштабної війни у співпраці з Дитячим фондом ООН (Unicef) та іншими партнерами надають підтримку сім’ям з дітьми.