Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Україні виявили новий варіант Омікрону
18 Лютого, 14:23

В Україні виявили новий варіант Омікрону

В Україні виявили новий варіант штаму коронавірусу «Омікрон» – BA.2. Про це сьогодні, 18 лютого, повідомив головний санлікар Ігор Кузін.

За його словами, на території України зараз зареєстровано обидва варіанти «Омікрону» – BA.1 та BA.2.

«Стосовно варіантів BA.1, BA.2 – вони зареєстровані на території України. Поки що це поодинокі випадки, і насправді коли ми подивимось на ось ці підвиди, підтипи штаму “Омікрон,” то дійсно оцей другий варіант викликає занепокоєння. Ми зараз не фіксуємо його масово, це переважно випадки зараження людей, які повернулися з-за кордону», – розповів Кузін.

Варіант BA.2 – це не окремий штам, а різновид «Омікрону», який, серед інших, має споріднені різновиди BA.1, BA.2, BA.3 і B.1.1.529. Фахівці дали йому назву «невидимий», оскільки він не має генетичного маркера, який використовували, щоб відрізнити «Омікрон» від Дельти.

Новий варіант штаму можна виявити за допомогою експрес-діагностики та ПЛР-тесту, однак вони не можуть відрізнити BA.2 від «Дельти». Як повідомлялось раніше, йдеться про «заразність, вищу на кілька відостків». Однак наразі немає даних про те, що BA.2 призводить до важчого перебігу хвороби, а ВООЗ поки не зафіксувала вищих показників госпіталізації.

У ВООЗ вже заявили, що подальші дослідження особливостей BA.2 мають бути пріоритетними незалежно від ситуації з «оригінальним» штамом «Омікрон». Наголошують, що головна небезпека в тому, що поява BA.2 свідчить про те, що коронавірус «продовжує поширюватися і продовжує розвиватися».

Схожі новини