В Україні викрили клініку, яка продавала немовлят іноземцям | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні викрили клініку, яка продавала немовлят іноземцям
17 Серпня, 15:07

В Україні викрили клініку, яка продавала немовлят іноземцям

Сьогодні, 17 серпня, прес-центр Міністерства внутрішніх справ України повідомив, що правоохоронці викрили на торгівлі немовлятами одну зі спеціалізованих клінік у столиці.

«70 тисяч доларів США за дитину. На жаль, це реальність. Реальність, яка була поруч із нами. В одній зі спеціалізованих клінік Києва», – повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко.

За його словами, факт незаконної торгівлі новонародженими був замаскований під сурогатне материнство. До складу групи входило п’ятеро осіб, зокрема організатор, співорганізатор, два громадянина однієї з країн Східної Азії та лікар-уролог. Вони розміщували в інтернеті рекламу про свої послуги. Підшукували жінок, які за суму від 300 до 1000 доларів США погоджувались на укладення фіктивних шлюбів з іноземцями. Після цього лікар оформлював фальшиві довідки щодо протипоказань для планування та виношування вагітності «дружинами», що ставало підставою для офіційного застосування допоміжних репродуктивних технологій. Відтак «сімейним парам» підшукували сурогатних матерів. За виношування дитини жінкам платили від 6 до 8 тисяч доларів США. Після народження немовляти мати оформлювала довіреність на право вивозу батьком-іноземцем дитини за кордон.

В процесі документування вдалося вилучити трьох новонароджених та передати їх соцслужбам. Але ще щонайменше 13 діток були продані та вивезені з України.

 

«Але ще щонайменше 13 діток були продані та вивезені з України», – додав Клименко.

Наразі поліцейські встановили 16 фактів продажу дітей. Під час проведення обшуків правоохоронці вилучили чорнові записи. У них також була зазначена інформація щодо ще 160 замовлень від іноземців.

Тепер учасникам групи загрожує покарання на строк до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Фото: Нацполіції

Відео