Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Україні зафіксували 7 випадків нового різновиду коронавірусу
28 Липня, 11:58

В Україні зафіксували 7 випадків нового різновиду коронавірусу

В Україні виявили новий різновид штаму коронавірусу «Омікрон». Перші 7 випадків захворювання виявили у Чернівецькій області. Про це сьогодні, 28 липня, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Мова йде про різновид «Омікрону», який називають типом ВА.5. Наразі 7 випадків захворювання виявили у Чернівецькій області, однак не виключено, що цей підтип вже є й в інших регіонах. У МОЗ наголосили, що Covid-19 все ще нікуди не зник, він мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді.

«Наразі доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Проте, за даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають», – зазначили у МОЗ.

Згідно з інформацією ВООЗ, отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу.

Також дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму «Омікрон». Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті.

Тим часом, як повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, впродовж останніх двох тижнів захворюваність на ковід на Львівщині зросла у 2,4 рази. Перевищення середньообласного показника захворюваності зареєстрували у Золочівському районі – на 175,52 %, Стрийському на 43,84 %, Червоноградському на 10,34%. Загалом За 28-29-й тиждень 2022 року (11.07-24.07.2022 року) у Львівській області зареєстрували 117 підтверджених випадків COVID-19.

Схожі новини