В Україні запрацює “суд у смартфоні” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні запрацює “суд у смартфоні”
01 Березня, 12:20

В Україні запрацює “суд у смартфоні”

Президент Володимир Зеленський анонсував створення в Україні суду у смартфоні. Функція дозволить скоротити судовий процес і мінімізувати корупцію, – про це очільник держави сказав сьогодні на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Розвиток Правосуддя”, – пише УП.

«Усунення зловживань та забезпечення прозорості суду. Дієвим кроком на цьому шляху може стати ІТ рішення. За аналогією з державними послугами у смартфоні ми прагнемо і обов’язково зробимо суд у смартфоні», – сказав Зеленський.

За словами президента, завдяки цьому “більшість бюрократичних процедур перейдуть в онлайн, що прискорить судовий процес, мінімізує корупцію та можливості для зловживань”.

Також президент наголосив на важливості відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів та вдосконалення процедури добору кандидатів до Вищої ради правосуддя.

Важливим питанням, за словами Зеленського, є і безпосередня участь громадян України у здійсненні правосуддя – тому влада підготувала уже 2 законопроєкти, які “дадуть старт роботі суду присяжних”.

Президент наголосив, що “модель і формат суду присяжних будуть детально обговорюватися”.

  • 0
  • 55
Відео