В українських школах запустили електронні щоденники та журнали | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В українських школах запустили електронні щоденники та журнали
06 Січня, 11:49

В українських школах запустили електронні щоденники та журнали

Від учорашнього дня, 5 січня, Міністерство освіти і науки України оголосило про початок упровадження у школах модуля E-Journal, який передбачає створення електронних класних журналів та електронних щоденників, йдеться на сайті МОН.

Модуль E-Journal є частиною модернізованої державної системи АІКОМ зі збирання, зберігання та управління даними. Його створили в межах реалізації стратегії цифрової трансформації у сфері освіти.

«Ті школи, які сьогодні вже застосовують подібні комерційні продукти, за бажанням зможуть і надалі користуватись ними. Усі інші школи зможуть отримати безкоштовний доступ до електронних журналів і консультаційну підтримку щодо підключення сервісу та користування ним», – зазначив заступник міністра освіти і науки України Артур Селецький.

 

Сервіс дає можливість отримувати дані про учнів, розклад уроків, списки відвідування, домашні завдання. Інформацію вноситимуть учителі. За допомогою логіна і пароля батьки й учні зможуть дістати доступ до неї.

Батьки в режимі онлайн в електронних щоденниках бачитимуть інформацію про присутність дитини на заняттях, рівень її успішності, коментарі та поради вчителів, а учні – одержуватимуть завдання, стежитимуть за розкладом.

Розроблення модуля E-Journal почали ще восени 2020 року. Після доопрацювання модуль відповідним наказом МОН введено у промислову експлуатацію і відкрито для використання учасниками освітнього процесу.

Як зазначають у міністерстві, упродовж перших днів роботи сервісу у відкритому режимі до нього долучилося понад 100 шкіл.

Зараз до Інституту освітньої аналітики надійшло звернення від вищих навчальних закладів та закладів професійно-технічної освіти про бажання використовувати функціонал державних електронних щоденників і журналів. Він працює над реалізацією цього завдання.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео