Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Україні хочуть оподаткувати послуги Google та Facebook
28 Січня, 18:22

В Україні хочуть оподаткувати послуги Google та Facebook

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують обкласти податком на додану вартість послуги, які надають українцям інтернаціональні ІТ-корпорації. Розмір податку складає 20%, передає Hromadske.

Відповідний законопроєкт зареєстрував голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев.

Автор зазначає, що транснаціональні ІТ-компанії, такі як Google, Facebook та інші, давно працюють в Україні за допомогою інтернету та надають українцям свої послуги. Однак, оскільки такі компанії не зареєстровані в Україні офіційно та не мають постійних представництв, то їхні послуги не оподатковуються.

“Надання компаніями нерезидентами електронних послуг для фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання, не дозволяє ефективно реалізувати правила оподаткування ПДВ. Це призводить до втрат державного бюджету та створює неконкурентне середовище для резидентів-платників. Тим самим, порушуються базові принципи рівності та нейтральності оподаткування платника податків”, — пояснює Гетманцев.

Автор законопроєкту наводить приклад Росії. Там нещодавно запровадили ПДВ на послуги ІТ-компаній та зобов’язали Google, Apple, Netflix та інші компанії зареєструватися у податкових органах РФ.

“За офіційними даними до бюджету такі компанії сплатили у 2017 році — 9,4 млдр руб, у 2018 — 12 млдр руб, у І кварталі 2019 — 12 млдр руб (70% суми припадає на найбільші IT компанії). Аналогічні податкові правила введені в Республіці Білорусь у 2018 році”, — каже Данило Гетманцев.

Як передає “Цензор.нет”, платні послуги подорожчають для українців на 20%. Податок буде сплачувати фізична особа, а власне міжнародна корпорація (або її посередник) буде лише адмініструвати його.

Фото: Радіо Трек.

Схожі новини