Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«В Україні можна робити якісне кіно»: Тарас Елейко про фільм «Долина» (ВІДЕО)
22 Серпня, 12:01
logo-black

«В Україні можна робити якісне кіно»: Тарас Елейко про фільм «Долина» (ВІДЕО)

Цього тижня у Києві почалися зйомки тизеру до історично-художнього фільму “Долина”. Це психологічна драма про боротьбу 1948-49 років вояків УПА на Галичині. Сюжет фільму базується на реальних історичних фактах, описаних у раніше засекречених документах.

Ідея створити такий фільм виникла у сценариста Віталія Загоруйка. Він виграв гранд в Українського культурного фонду на зйомки тизеру до цього фільму.

“Це фільм про історію боротьби на Західній Україні. Події відбуваються без масштабних сцен, але все тримається на внутрішній драматургії, людському психологізмі. Ясно, що не обходиться без бойових моментів, але хочемо, аби все виглядало більш реальним, а не фантастикою. Попри боротьбу українців за свою свободу, у фільмі є історія кохання. Показано дві протилежні героїні. Одна не витримує цієї боротьби, просить коханого, аби все швидше закінчилося. Інша ж, навпаки, у всіх діях підтримує свого обранця. Також хочемо розповісти про боротьбу агентурно-бойових груп. Показуємо завербованих повстанців, які пішли на співпрацю з ворогом», – розповідає LMN Віталій Загоруйко.

0x0-1
0x0-2

На зйомки фільму потрібно 18 млн грн.

“Виграв гранд в Українського культурного фонду, який чесно працює, на пре-продакшн цього фільму. Грант включає створення тизеру до цього фільму. Це дозволить в подальшому шукати співфінансування, брати участь у конкурсах на державне фінансування нашого фільму, – зазначає Віталій Загоруйко. – Плануємо глядачам показати якісний фільм. У підготовці сценарію багато допомагає історик Руслан Забілий. Дає матеріали, консультує, напише науковий висновок по сценарію. Фільм роблять люди, які не є заробітчанами, а мають серйозну громадянську позицію».

69177755_2407942362776829_7529330218259972096_n
0x0-3

У фільмі головною буде історія сотника Української повстанської армії Петра Мельника. Його роль зіграє актор Дмитро Ярошенко. Також до зйомок тизеру запросили акторів з Львівщини – Володимира Правосудова та Тараса Елейка.

“З Віталієм Загоруйком заочно зналися давно. По-справжньому познайомилися на фронті, перетнулися у Широкиному. Досить часто говорили про патріотичне кіно. Віталій переживає, що держава виділяє кошти на українське кіно, але знімають його ті, кому байдуже до України. Часто-густо такі режисери не роблять продукту, який би історично виховував, – каже LMN Тарас Елейко. – Я дуже тішуся, що йому вдалося виграти грант – маємо гарний старт. Якщо вдасться втілити у життя увесь задум, то має бути дуже якісний патріотичний фільм, в якому поєднається любов, зрада, патріотизм, трагедія людської долі. Адже два рядочки у шкільному підручнику про тогочасну боротьбу не зможуть виховати патріотичну молодь. У мене цей фільм викликає особливі емоції. Адже усі попередні фільми, де знімався, були аматорськими. Там сценарист, режисер, костюмер та технічний працівник – одна людина. Тепер був на справжніх зйомках, де відчув, як працює команда, де задіяна маса техніки. Побачив, що в Україні можна робити якісне кіно – це мене дуже тішить”.

Промоцією цього фільму займається Олександр Візгін.

«Маємо зробити усе, аби цей фільм зняли та він з’явився на екранах. Він зможе зацікавити не лише людей, які цікавляться патріотичною тематикою. «Долина» має стати цікавим для більш ширшої аудиторії, зокрема, молоді», – зазначає Олександр Візгін.

0x0-4
Схожі новини