Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Україні на 20 відсотків може подорожчати хліб
27 Березня, 17:51

В Україні на 20 відсотків може подорожчати хліб

Виробники хліба та борошна припускають, що найближчим часом ціни на хлібобулочні вироби зростуть на 20%. Попит на них може збільшитися до 40%.

Аби цього не допустити, представники Всеукраїнської асоціації пекарів та асоціації борошномелів звернулися з листом до президента та уряду. Вони пропонують на період карантину заборонити експорт зернової продукції в обсягах, які необхідні для забезпечення потреб внутрішнього ринку.

«За останні десять днів середня ціна на пшеницю другого і третього класу зросла на 400-500 гривень за тонну. Таке здорожчання уже в найближчому майбутньому призведе до зростання ціни на борошно всіх сортів на 500-600 гривень за тонну. Оскільки борошно у собівартості хліба складає понад 40%, то й підвищення ціни на 15-20% є майже доконаним фактом», – йдеться у листі.

Згідно з даними представників галузі, нині зафіксовано зростання попиту на хліб на 30-40% від нормального сезонного рівня.

У повідомленні йдеться, що виробники розуміють: такий крок може викликати незадоволення у частини експортерів, тому готові надати детальні пропозиції щодо механізму регулювання цього питання.

Найбільший на Західній Україні виробник хліба – концерн «Хлібпром» – повідомив, що за перший тиждень карантину середньодобове виробництво свіжого хліба на заводах збільшилося на 12% порівняно із попереднім тижнем.

Фото: ілюстративне

Схожі новини