Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Україні поширюється грип: як вберегтися
15 Січня, 11:45

В Україні поширюється грип: як вберегтися

Протягом минулого тижня у Львові загрипувало 1485 осіб. З них половина – діти. Про це повідомляє Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України.

У області протягом цього ж часу на гострі респіраторні інфекції занедужало 5764 особи, що на 409 випадків менше як за попередній тиждень. З них дітей до 17 років – 3 225 осіб.

Протягом тижня госпіталізовано з діагнозом ГРВІ в інфекційні стаціонари області 84 особи, у тому числі 65 дітей віком до 17 років.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначать, що хоч найкращим способом вберегтися від сезонного грипу є щорічна вакцинація, деякі прості правила допоможуть уникнути хвороби.

1. «Захворів – сиди вдома»

Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.

2. Уникайте близького контакту з хворим

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

3. Прикривайте ніс та рот

Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Мийте руки

Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися обличчя

На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

6. Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення

Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезінфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

7. Привчіть себе до корисних звичок

Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

  • 0
  • 1059
Схожі новини