В Україні прийняли Закон “Про повну загальну середню освіту”: що це означає? | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні прийняли Закон “Про повну загальну середню освіту”: що це означає?
17 Січня, 10:41

В Україні прийняли Закон “Про повну загальну середню освіту”: що це означає?

Учора, 16 січня, Верховна Рада України прийняла закон “Про повну загальну середню освіту”. За нього проголосували 327 депутатів, передає пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Закон гарантує зарахування дітей до початкової школи без жодних конкурсів. При цьому заклад має бути територіально доступним для дітей. Діти з особливими освітніми потребами можуть навчатися в звичайних школах за власною освітньою траєкторією. Діти, на тривалому стаціонарному лікуванні, отримають захищене законом право здобувати освіту в лікарнях.

Учні зможуть створювати власну освітню програму. Школярі, які мають додаткові заняття можуть не відвідувати окремі шкільні предмети. Для цього потрібно написати у школі заяву на індивідуальний план. Для підтвердження знань з предметів, які здобуваються поза закладом, проводиться звичайне річне оцінювання чи ДПА. Крім того створять більший вибір предметів за вибором.

Закон дає можливість батькам супроводжувати дитину з особливими освітніми потребами під час навчання, а також надає гарантії захисту учнів від булінгу. Окрім цього, документ передбачає обов’язкове навчання вчителів основам домедичної допомоги. До того ж закон забороняє доступ у заклад особам, які вчинили злочин проти статевої свободи чи статевої недоторканності дитини.

Якими є основні новації Закону для вчителів?

Вчителі отримають для педагогічної свободи. Вони зможуть створювати програми, розробляти власну систему оцінювання та заохочення учня (зі створенням шкали переведення у 12-бальну шкалу). Крім того, вчителі матимуть змогу підвищувати кваліфікації за власним вибором та за кошт держави.

 

“Цьогоріч Міністерство освіти і науки планує комплексну реформу заробітної плати – вона, зокрема, передбачатиме внесення частини надбавок в оклад педагога та гарантії рівня зарплати для всіх вчителів”, – каже міністерка освіти і науки України Ганна Новосад.

Перший рік роботи молодий вчитель проходитиме педагогічну інтернатуру. В її межах він отримає наставника, який буде зобов’язаний надавати консультації молодому фахівцю. Наставник отримуватиме додаткову 20% надбавку.

Новоприйнятий Закон відкриває можливість стати вчителем людині з будь-якою, а не лише педагогічною, вищою освітою. Також документом передбачається, що обов’язкове переведення вчителів-пенсіонерів на строкові контракти має відбутись до 1 липня 2020 року. Крім того директор може займати свою посаду не більше 2 термінів по 6 років поспіль в одному закладі.

Детальніше ознайомитися з усіма нововведеннями можна тут.

Фото: ШоТам

Відео