В Україні стартує програма “Перший на місці події” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні стартує програма “Перший на місці події”
16 Листопада, 20:36

В Україні стартує програма “Перший на місці події”

Близько 8 тисяч поліцейських та рятувальників протягом 2018-2019 років вчитимуться надавати першу допомогу за світовими стандартами

Мета курсу – навчити усіх, хто працює у екстрених службах та може опинитись першим на місці події, діяти згідно з єдиними протоколами та стандартами, щоб зберегти життя постраждалого в критичній ситуації.

Спочатку курс будуть проходити співробітники Національної поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Згодом за ним навчатимуться усі, хто зобов’язаний надавати першу допомогу постраждалим, але не має медичної освіти. Це як і  поліцейські, рятувальники, так і фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники тощо.

  Навчання організовують на базі вищих навчальних закладів та тренувальних центрів у різних містах України, зокрема у Львові.

“Курс триває 48 годин і містить в собі теоретичну частину і практичні завдання. Вперше при розробці програми підготовки з домедичної допомоги був закладений підхід, орієнтований на якість засвоєних знань та навичок, а не лише на тривалість програми. Успішне проходження курсу можливе тільки при відвідуванні всіх лекційних і практичних занять та наданні не менш як 70%  правильних відповідей на теоретичному тестуванні і під час практичного відпрацювання. Незалежне оцінювання слухачів курсу здійснюватиме Агенція екстреної медицини”, – повідомили у Міністерстві охорони здоров`я

Матеріал навчання «Перший на місці події» ґрунтується на авторитетних і відпрацьованих у розвинених країнах світу уніфікованих клінічних протоколах медичної допомоги та на алгоритмах міжнародних курсів Emergency Medical Responder, BLS, ITLS, PhTLS.

Такі курси практикують у всьому світі.

Це не просто так, адже статистика показує, що  допомога, надана протягом перших 4 хвилин, збільшує шанси потерпілих на порятунок на 30%.

Саме тому навчання для поліції та рятувальників  є надзвичайно важливим, тому що найчастіше саме вони прибувають на місце події першими.

Це також дає впевненість громадянам, що у випадку ДТП чи якоїсь іншої надзвичайної ситуації, кожен зможе отримати кваліфіковану  допомогу ще до приїзду швидкої.

Відео