Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Україні та світі прокоментували рішення Трибуналу ООН про звільнення полонених моряків
27 Травня, 07:34

В Україні та світі прокоментували рішення Трибуналу ООН про звільнення полонених моряків

Міжнародний трибунал, створений у відповідності до Конвенції ООН з морського права, задовольнив ключову вимогу України у «морській» справі про тимчасові заходи. Мова про звільнення полонених українських моряків.

Суд зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків та дозволити їм повернутись в Україну.

«Трибунал вважає за необхідне вимагати від Росії звільнити три затримані українські кораблі, 24 затриманих моряків, та дозволити їм повернення в Україну», – заявив голова трибуналу.

За таке рішення проголосувало 19 суддів, проти  – лише один, російський суддя Колодкін.

Суд заявив, що не знайшов підтверджень російської версії про провокаційну військову операцію України.

«Секретне вторгнення українських моряків, на якому наполягає Росія, видається Трибуналу дуже малоімовірною», – йдеться у рішенні.

 

Рішення Трибуналу прокоментували у МЗС України.

«Ми очікуємо, що Росія швидко та в повному обсязі виконає наказ трибуналу. Нагадаю, що в подібній справі – Arctic Sunrise – Росія також не брала участі, але швидко звільнила людей. Буде створено окремий арбітраж на підставі додатка 7 до Конвенції. Це буде тривати роками. Протягом місяця вони повинні відзвітувати перед трибуналом, як і ми, щодо того, як вони виконали наказ суду… Росія повинна це зробити і відзвітувати перед трибуналом. Є санкції. Є міжнародне співтовариство, яке може застосовувати тиск до країн, які не виконують рішення трибуналу», – заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

 

«Почитайте мляву і беззубу заяву МЗС РФ щодо рішення Міжнародного Трибуналу з морського права, і зрозумієте масштаб нашої сьогоднішньої перемоги», – зазначив голова МЗС Павло Клімкін.

Про Рішення Трибуналу висловились також чинний та екс-президент України.

«Виконання РФ наказу Міжнародного трибуналу ООН про звільнення захоплених українських моряків і кораблів може стати першим сигналом з боку російського керівництва про реальну готовність до припинення конфлікту з Україною. Росія може зробити крок до розблокування переговорів і вирішення створених нею проблем у цивілізований спосіб. Побачимо, який шлях оберуть у Кремлі. Але ми дуже чекаємо наших хлопців удома!», – зазначив президент Володимир Зеленський.

 

«Новим обличчям на Банковій слід було б не чекати на імпульс від суспільства, а самим формувати порядок денний звільнення Кремлем українських заручників та окупованих територій”, – написав Петро Порошенко.

Про рішення розповіли і російські адвокати українських моряків.

«Якщо незалежний слідчий самостійно або начебто самостійно раптом прийде до висновку про те, що там немає складу злочину і кримінальну справу буде припинено – нас це влаштує. Якщо буде знайдений якийсь компромісний варіант з точки зору Росії – і добре», – додав адвокат Ілля Новиков.

 

«Я переконаний, що найскладніше вже позаду, що військовополоненим морякам вистачить стійкості і мужності гідно провести час, що залишився у полоні. Вірю, що наша стратегія захисту призведе до закономірного результату – усі військовополонені повернуться додому», – додав адвокат Микола Полозов.

Рішення також відзначили і в США.

«Росії давно час звільнити українських членів екіпажу і судна, які вона незаконно захопила», – зазначив спецпредставник США Курт Волкер у своєму Твіттері.

 

Фото: Радіо Свобода

Схожі новини