Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Україні ЗНО для вчителів стане обов’язковим
12 Грудня, 18:38

В Україні ЗНО для вчителів стане обов’язковим

За п’ять-шість років сертифікація вчителів має стати обов’язковою для всіх педагогічних працівників. Пробні тести успішно склали вже 863 педагоги. Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” розповіла міністерка освіти і науки України Ганна Новосад, передає “Уніан”.

На думку глави МОН, сертифікація буде сприяти професійному росту вчителів.

“Ті 705 педагогів, які пройшли це професійне випробування, протягом трьох років отримуватимуть надбавку до зарплати у вигляді 20%. Зараз це пілотний інструмент. В цьому році була квота всього 1000 місць. Ми хочемо за наступні п’ять-шість років зробити так, щоб сертифікація стала обов’язковою, – каже Новосад. – Треба оптимізувати систему надбавок. І зробити так, щоб у вчителя був один великий оклад, а не малесенький оклад і три десятки надбавок, якими можна маніпулювати, тримаючи вчителів в невідомості щодо їх фінальної зарплати.

Зазначимо, що сертифікація вчителів складається з двох етапів: теоретичного та практичного. Теоретичний етап – тест: 100 питань з однією правильною відповіддю. У практичному вимірі у вчителів перевіряють здатність ефективно навчати дітей, створювати безпечий і комфортний простір. А також сприяти особистісному розвитку дітей і налагоджувати зв’язок з батьками учнів. Той, хто успішно складає тест, отримує 20% надбавки до заробітної плати на три роки.

Фото: ВВС.

Схожі новини