Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Україні зросли штрафи за нетверезе водіння
01 Липня, 18:12

В Україні зросли штрафи за нетверезе водіння

Відсьогодні, 1 липня, в Україні посилили покарання за водіння транспортних засобів у нетверезому стані, штрафи зростуть до 51 тисячі гривень, якщо порушення вчинене повторно, – пише УП.

Закон, який дозволить карати водіїв, вводить поняття “кримінального проступку”. Та доповнює Кримінальний кодекс статтею 286-1. Вона посилює відповідальність за керування транспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, що перебуває в такому стані.

За такі дії передбачений штраф від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 34 тисяч гривень) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років.

Таке саме покарання буде застосовано до особи, яка відмовляється пройти медичну перевірку на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Нагадаємо, як писала LMN, 29 червня, в селі Велике Сокальського району трапилась ДТП. 26-річний місцевий чоловік, хильнувши зайвого сів за кермо власного автомобіля. Та так давав задню, що наїхав просто на двох відпочивальників.

«Такі дії, вчинені повторно, будуть каратися штрафом у розмірі до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тисяча гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років», – йдеться у Законі.

Схожі новини