Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В українському парламенті, Німеччині та Росії прокоментували погодження «формули Штайнмаєра»
02 Жовтня, 08:02

В українському парламенті, Німеччині та Росії прокоментували погодження «формули Штайнмаєра»

Погодження тексту «формули Штайнмаєра» президентом Володимиром Зеленським прокоментували у фракціях «ЄС», «Голос» і «Батьківщина».

Голова «Європейської солідарності» Петро Порошенко: «Ніякої формули Штайнмаєра як складової Мінських угод не існує. Ви там про неї не знайдете жодної згадки. Сьогодні формулою Штайнмаєра називається формула Путіна, який кардинально змінює послідовність дій, які були передбачені Мінськими угодами. Відкидає дорожню карту Мінських угод, яка була запропонована спільною позицією України, Німеччини і Франції в Нормандському форматі».

 

Фракція «Голос»: «Президент повинен пояснити: який документ підписано в Мінську і на які поступки він готовий піти. З наявної інформації неможливо зрозуміти: хто і яких домовленостей досягнув з країною-агресором під виглядом реалізації неіснуючої «формули Штайнмаєра».

 

Голова «Батьківщини» Юлія Тимошенко: «Ми звертаємося до президента з проханням терміново зібрати лідерів парламентських фракцій і детально пояснити, що підписано в Мінську та на які дії надана згода».

Також погодження формули прокоментували у Німеччині та Росії.

Очільник МЗС Німеччини Гайко Маас: «Я радий, що конструктивна атмосфера роботи Тристоронньої контактної групи в Мінську привела сьогодні до прогресу, на який занадто давно сподівалися. Таким чином, двері до чотиристороннього саміту і подальших етапів реалізації Мінської угоди стають відкритими».

 

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова: «Позитивно оцінюємо узгодження сьогодні Контактною групою в Мінську механізму введення особливого статуту Донбасу, розведення сил і засобів у Петровському і Золотому. Сподіваємось, що це створить відповідну атмосферу для подальшої реалізації Мінських угод».

 

Фото: Укрінформ

Схожі новини