В українських лікарнях бракує близько 5 тисяч медиків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В українських лікарнях бракує близько 5 тисяч медиків
17 Серпня, 13:59

В українських лікарнях бракує близько 5 тисяч медиків

Торік медичні інститути не виконали план прийому на навчання майже на 1000 місць. Також в усіх лікарнях бракує фахівців-медиків профілактичного профілю. Про це на пресбрифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає УП.

«Сьогодні неукомплектованими залишаються близько 5 тисяч лікарських посад. Це досить багато. Одна з найбільших проблем – це всі спеціальності медика профілактичного профілю. А саме, не вистачає лікарів-інфекціоністів, лікарів-епідеміологів, лікарів-вірусологів»,  розповів Максим Степанов.

Також він додав, що є проблема з лікарями-педіатрами.

«Це комплексне питання. Це питання престижності професії. Це питання оплати праці нашим лікарям та медичним працівникам», – зазначив міністр.

У коментарях до цієї заяви Максимова люди нарікають на низку оплату праці медиків. Розповідають, як випускники шкіл відмовляються від навчання у медичних закладах.

«Цьогоріч старша закінчила Богомольця, ледве попала на інтернатуру. 3500 на руки +3 роки відробітку по контракту (теж на копійки). Тому молодша і хотіла б у медичний і 190 – середній бал, але важко вчитися+довго вчитися+повна невідомість за майбутнє лікаря в Україні. Підемо на біотехнологію в Шевченка, там хоч диплом за кордоном визнають без проблем», – написала Оксана Терещенко-Ліснича.

Нагадаємо, що на брифінгу 16 липня Степанов пояснював, що через нестачу деяких фахівців в Україні, зокрема педіатрів та епідеміологів, на новоствореній медичній раді піднімали тему зниження прохідного балу ЗНО до 130 балів для вступників на спеціальність педіатра чи санітарного лікаря.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

 

Відео