В українських лікарнях досі нема протизміїної сироватки: закуповують не ту, що треба | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В українських лікарнях досі нема протизміїної сироватки: закуповують не ту, що треба
24 Червня, 17:04
logo-black

В українських лікарнях досі нема протизміїної сироватки: закуповують не ту, що треба

Юлія Швидко

Вчора 39-річного мешканця села Волосянка госпіталізували у Сколівську районну лікарню. Чоловіка у праве передпліччя вкусила змія. Зараз він перебуває у стані середнього ступеня важкості. Це вже десятий пацієнт, який з початку року на Сколівщині потерпів від змій.

«Щороку доводиться рятувати до 30 пацієнтів, які стали жертвами отруйної гадюки звичайної. Наразі усіх вдалося вилікувати. Лише торік мали летальний випадок – померла дитинка зі Львова. У нашій лікарні вона пробула лише дві години, її транспортували у львівську лікарню. Там, на превеликий жаль, не змогли врятувати дитину. Адже організм дорослої людини значно легше переносить зміїну отруту, ніж дитячий», – розповідає LMN в.о. головного лікаря Сколівської райлікарні Оксана Яремко.

Медик зазначає, що уже четвертий рік поспіль у лікарні немає антитоксину, який повинні вводити пацієнтам протягом двох годин від часу, коли вкусила гадюка. У медзакладах є лише індійська сироватка, яка не підходить від отрути гадюки звичайної, що водиться в Україні. Її виготовляють у Польщі, але вона не зареєстрована у нашій країні, тому її не закуповують за кошти з держбюджету.

«Рік тому вартість однієї дози такої сироватки коштувала 7 тисяч гривень. Яка її вартість зараз, я не знаю. Своїм пацієнтам не кажемо її купувати, бо за дві години не встигнуть привезти з Польщі. Далі немає змісту її водити. Маємо свої методи лікування таких пацієнтів. До кожного підходимо індивідуально. Через 3-5 днів здорову людину відпускаємо додому. Звісно, лікування би значно полегшилося, якби були антитоксини. Зараз маємо дві ампули індійської сироватки. Та вона протидіє отруті носатої змії, яка водиться в Африці, Азії. Якщо раптом до нас приїде зоопарк і хтось постраждає від такої гадюки – лише тоді зможемо використати», – додає Оксана Яремко.

Лікар каже, що раніше люди найчастіше потерпали від гадюк на високогір’ї. Зараз через запущені ліси та пасовиська змії спустилися донизу.

Відео