В українських школах боротимуться проти булінгу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В українських школах боротимуться проти булінгу
26 Жовтня, 18:10

В українських школах боротимуться проти булінгу

МОН спільно з Prometheus запустять онлайн-курс для вчителів  з протидії цькування у школах

Курс  розпочнеться на початку 2019 року.

 

“Булінг – це не тільки проблема в освіті, це проблема, що проростає ще у родинах, на вулиці. Тому для її вирішення має бути системна робота між різними сторонами – учителями, батьками, дітьми”, – каже заступник Міністра освіти і науки, Роман Греба.

Зараз в Україні є дуже багато напрацьованого матеріалу з антибулінгу – це методичні розробки не тільки МОН, але й педагогів, громадських організацій.

Влітку була  створена робоча група при МОН, яка займається об’єднанням цих  усіх матеріалів для онлайн-курсу.

Поки що курс тільки розробляють, але він розпочне свою роботу через декілька місяців.

 

“За даними психологічної служби системи освіти у 2017 році в українських школах було понад 100 тис звернень до психологів від учнів, вчителів, батьків щодо цькування”, – зазначив Роман Греба.

Насправді це чимало.   Тим паче  діти зазвичай бояться розказувати про цькування  комусь з дорослих.

Тому  МОН та інші  міністерствами вирішують як боротися з булінгом у сфері освіти.  Великі надії покладають саме на онлайн-курс.

“Наші колеги з ЮНІСЕФ провели дослідження і виявилося, що понад 60 % дітей у віці 11-17 років зіштовхувалися з булінгом у школі. 24 % стали жертвами цькувань, а майже 50% з них взагалі не розповідали про подібні випадки», – додав заступник Міністра.

Окрім представників МОН, у заході взяли участь іноземні делегації з Фінляндії, Швеції, працівники Посольства Литовської Республіки в України, проекту «Офіс освітніх реформ в Україні», освітяни з усієї України тощо.

Відео