В’ячеславу Чорноволові виповнився б 81 рік: львів’яни зібралися на вшанування його пам’яті | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В’ячеславу Чорноволові виповнився б 81 рік: львів’яни зібралися на вшанування його пам’яті
24 Грудня, 16:59

В’ячеславу Чорноволові виповнився б 81 рік: львів’яни зібралися на вшанування його пам’яті

Сьогодні, 24 грудня, на Львівщині відбулись урочисті заходи з нагоди 81-ої річниці від дня народження В’ячеслава Чорновола.

Львів’яни поклали квіти до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу та провели громадське віче. На ньому зібралися мешканці міста, представники влади, правоохоронці, передає Четверта студія.

“Ми, українці, маємо бути горді від того, що хід історії України у ХХ столітті змінили три постаті: митрополит Андрей Шептицький, Степан Бандера та В’ячеслав Чорновіл. Ідею самостійної соборної України утвердив саме Чорновіл. У 60-ті роки, коли він організовувала рух спротиву та підпільний журнал “Український вісник”, ще ніхто не міг подумати, що незалежна Україна – це реальність. У те, що вона постане ще за нашого життя, вірив лише В`ячеслав Чорновіл. Він був унікальною людиною ще й тому, що народився в центрі України, але зумів стати цілковитий львів’янином. Часто чуємо, що Україна має бути українською, але не кожен пам’ятає, що це вислів В’ячеслава. І це те, що ми зараз вкладаємо у загальноукраїнську політику. Ми утвердимо українську мову, культуру та історію в нашому щоденному житті”, – зазначив під час вшанування соратник В’ячеслава Чорновола Михайло Косів.

У Будинку вчених відбувся круглий стіл «Роль В. Чорновола у становленні молодої особистості в сучасному суспільстві».

У ліцеї №46 імені В. Чорновола протягом двох днів, 24 та 25 грудня, триватиме семінар-зустріч «Україна починається з тебе». Відкриють мультимедійний простір із матеріалами про життя та діяльність В’ячеслава Чорновола.

Відео