В Яворові на фестивалі покажуть вишиванки старожили та навіть немовлята | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Яворові на фестивалі покажуть вишиванки старожили та навіть немовлята
03 Травня, 13:43
logo-black

В Яворові на фестивалі покажуть вишиванки старожили та навіть немовлята

Тетяна Пасічник

16 травня у Яворові на площі Ринок перед пам’ятником Тарасові Шевченку відзначатимуть  День вишиванки. Цьогоріч організатори акцентують увагу лише на яворівському строю.

«Ми кожного року святкуємо День вишиванки, але цього року він особливий. Вирішили приділити увагу саме яворівській вишивці. В нас є декілька строїв, але всі інші з часом десь пропали. Про них мало відомостей є. Тепер дуже надіємось, що люди вдома віднайдуть старі вишивки і разом ми відродимо  нашу яворівську історію»,- розповідає керівник відділу культури Яворівської РДА Наталія Лялюк.

Відбудеться дефіле на сцені в яворівських вишиванках. Обмежень у віці немає, стати моделями можуть як немовлята, так і старожили. Для цього треба попередньо подати заявку.

«Коли охочі зареєструються, ми обов’язково переглядатимемо їх стрій,- каже.- Мета дефіле саме у тому, щоб показати історію нашого району, а не вишиванки загалом. Якщо буде мало заявок, то ми дозволимо дефілювати тим, у кого є хоча б елементи яворівського стилю. Одразу після показу всіх учасників проведуть на фотосесію. Буде окреме місце, де стоятиме старе крісло і накидають сіна. Там місцеві фотографи зроблять пам’ятні кадри».

Також на святкуванні стоятиме фотозона на якій зображено запорізького козака Карася та його дружину Одарочку у вишиванках.

Для гостей проведе майстер-клас з «яворівки» місцева майстриня.

« Це буде окрема зона, туди можуть підходити і діти і дорослі, – додає Наталія Лялюк. – Ця майстриня дуже відома у нашому місті. Вона вишила всі рушники у церкві. На майстер-класі навчить всім труднощам і секретам у роботі. Людей забезпечать необхідними матеріалами, потрібно мати лише бажання та гарний настрій».

Організатори запрошують на свято не лише містян, але й гостей, щоб ознайомились з історією їх району. Обіцяють веселощі  та гучне святкування.

Фото: Львівська область онлайн

Відео