Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Зеленського не сумніваються в конституційності указу про розпуск парламенту
07 Червня, 21:39

В Зеленського не сумніваються в конституційності указу про розпуск парламенту

Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський переконаний в конституційності указу Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів.

Про це він сказав в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

«Указ повністю конституційний, він відповідає повноваженням президента. Ми виключаємо можливість визнання указу неконституційним. У нас сумнівів в його конституційності немає. Він виданий на підставі Конституції України, яка передбачає право президента достроково припиняти повноваження Верховної Ради. Він виданий у межах повноважень президента.

 

По-перше, необхідно було провести зустріч для консультацій із лідерами фракцій і керівництвом Верховної Ради, що було зроблено напередодні видання указу. Тому процедура була дотримана. У нас немає виходу за межі повноважень, немає порушень процедури. У нас є абсолютно всі складові, тому ми не хвилюємося за юридичну чистоту нашого указу.

 

З моменту, коли з коаліції “Європейська Україна” вийшли спочатку фракція Радикальної партії України, потім “Батьківщини”, потім “Самопоміч”, сумарний кількісний склад народних депутатів, які залишилися в “Блоці Петра Порошенко” і “Народному фронті”, не перевищував мінімально необхідну кількість, яке дозволяє говорити про існування коаліції. Ми це знаємо, але хочемо отримати для суду офіційне документальне підтвердження, завірене належним чином керівництвом Верховної Ради, про те, що дійсно в складі БПП є всього-на-всього 129 народних депутатів, а в складі “Народного фронту” – 80», – заявив Веніславський.

Схожі новини