В Зеленського розповіли про кандидатури на посади голови уряду, ГПУ та спікера парламенту | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Зеленського розповіли про кандидатури на посади голови уряду, ГПУ та спікера парламенту
24 Липня, 08:06
logo-black

В Зеленського розповіли про кандидатури на посади голови уряду, ГПУ та спікера парламенту

Кількість кандидатів на посаду прем’єр-міністра значно більша, ніж обговорюють у ЗМІ, повідомив економіст, радник президента України Володимира Зеленського Олег Устенко в ефірі Радіо Свобода.

 «Я думаю, що пул експертів або потенційних кандидатів, з якими зараз обговорюється це питання президентом Зеленським, він набагато ширше, від того, що зараз обговорюється в українському медіапросторі. Можна знайти декілька тисяч українських експертів, які підпадають під цей опис, хто ж має бути прем’єр-міністром. Те, що зараз обговорюється в медіапросторі українському, це просто нав’язаний порядок денний, який іде навіть не від ключових експертів із Атлантичної ради», – зазначив Устенко.

На початку липня експертка Атлантичної ради (Atlantic Council) Мелінда Герінг писала, що серед кандидатів на посаду були заступник виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован, директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, секретар РНБО і ексміністр фінансів Олександр Данилюк та колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

Рашкован – У 2001-2003 роках проходив стажування в аспірантурі Генуезької університету, пізніше – в Інституті світової економіки Угорської академії наук. У 2011 році очолив банківський комітет Американської торгової палати в Україні, увійшов до ради директорів Київської школи економіки (KSE). У 2014 році увійшов до правління Національного банку України, очолив департамент стратегії і реформування банківської системи. У листопаді 2014 року виконував обов’язки заступника голови НБУ, пізніше зайняв посаду заступника голови Нацбанку, пропрацював на цій посаді до 2016 року, пішов, плануючи зайнятися інвестиційним бізнесом. В кінці 2016 року Нацбанк достроково змінив представника України при МВФ на Рашкован, з лютого 2017 року він зайняв пост заступника виконавчого директора Міжнародного валютного фонду від України строком на 4 роки. Рашкован брав участь в так званій «банківської чистці» в 2015 році, яку зробила голова Нацбанку Валерія Гонтарєва.

Вітренко – гендиректор інвестиційної компанії «ЕйВайЕй кепітал» (AYA Capital). Директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України». Він є сином нині покійного політика-«соціаліста» Наталія Вітренко. Проходив практику в Університеті науки і техніки штату Айова, закінчив програму «MBA» міжнародної бізнес-школи «INSEAD» (Франція, Сінгапур), проходив практику в інвестиційному банку Merrill Lynch.

Коболєв – голова правління НАК «Нафтогаз України» з 26 березня 2014 року. Працював у міжнародній аудиторській та консалтинговій групі PricewaterhouseCoopers (PwC), співзасновник та партнер інвестиційно-банківської групи AYA Capital.

Данилюк – секретар РНБО. Навчався у бізнес-школі (MBA) Індіанського університету (США). Працював в в американських фондах та британських інвестиційних компаніях. Був радником прем’єр-міністра Юрія Єханурова у 2005 році і причетний до приватизації «Криворіжсталі». Був радником Віктора Януковича поза штатом. З 2014 року працював радником в.о. президента Олександра Турчинова та представником Петра Порошенка у Кабміні. З 2015 року – заступником голови Адміністрації президента, а з 2016-го – міністром фінансів в уряді Володимира Гройсмана. Там зокрема займався питання націоналізації «Приватбанку» та виступав за ідею майже повного скасування студентських стипендій. Після конфлікту з Гройсманом через ДФС був звільнений. Дружина Данилюка, Ольга, є уродженкою міста Львова.

Абромавичус – співвласник та один з керівників шведської інвестиційної компанії «East Capital», міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014—2016). 12 червня 2019 року Президент України Володимир Зеленський призначив Абромавичуса членом Наглядової ради Державного концерну «Укроборонпром». У 1993 переїхав до Естонії для вступу до Міжнародного університету «Конкордія» — першої в колишньому СРСР приватної бізнес-школи. Перший рік навчання оплатив Фонд Джорджа Сороса. Голови Ради Директорів у Українській Академії Корпоративного Управління (UCGA), Член-Засновник у Global Blockchain Council, Голова Ради Директорів Preses Nams (Riga), Член Ради Директорів СУП (Спілка Українських Підприємців). Громадянство України Абромавичус отримав від Петра Порошенка. Остаточно звільнений з посади міністра коли прийшов новий Уряд Гройсмана.

 

Лідер партії “Слуга народу” Дмитро Разумков не виключив, що він може зайняти посаду спікера Верховної Ради.

«Все можливо, але про це ще рано говорити», – заявив Разумков.

 

Президент Володимир Зеленський повідомив, що заступник глави Офісу президента Руслан Рябошапка розглядається як один з кандидатів на посаду генпрокурора України.

Про це він повідомив журналістам.

Рябошапка є заслуженим юристом України, експертом з питань антикорупційної політики команди Зеленського. Працював заступником Міністра юстиції, заступником голови департаменту юридичного забезпечення у Секретаріаті Кабінету міністрів Миколи Азарова. Працював у міжнародній антикорупційній ГО Transparency International Україна. З 2016 року обраний членом Національного агентства з питань запобігання корупції, але через конфлікт з главою НАЗК Наталією Корчак у 2017 році подав у відставку. Троє його синів мають громадянство Франції.

 

Фото: Айварас Абромавичус / Twitter

Відео