В Зеленського заявили про плани змінити Конституцію на референдумі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Зеленського заявили про плани змінити Конституцію на референдумі
13 Червня, 08:25

В Зеленського заявили про плани змінити Конституцію на референдумі

Представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив про плани щодо зміни Конституції та перегляду законів.

Про це він розповів у інтерв’ю РБК-Україна.

 «Конституція буде змінена, але чи буде вона змінена в якійсь частині чи ж у цілому, можливо, на референдумі – все це питання дискусії. Ми збираємося відновити конституційну комісію, тому що президент і влада повинні задавати напрямок, а саме професіонали повинні формувати структуру і логіку. Раніше всі зміни вносилися в розділи повноважень Ради і президента, а ми повинні починати з розділу про права і свободи громадян. Там маса декларативних прав, які абсолютно не мають ні механізму реалізації, ні механізму захисту цих прав. Це треба міняти. Наша ідеологія в цілому – залишити за державою сервісні функції. Ви будете здивовані, але зараз в Україні не існує уніфікованого тексту Конституції. Після всіх внесених у різні статті змін не існує їх остаточної редакції.

 

Велика біда українського парламенту – половинчастий підхід до його формування, тобто змішана система виборів. В Україні вона себе не виправдала. Цю проблему можна було вирішити шляхом введення двопалатного парламенту, і таке рішення було підтримано на референдумі 2000 року. Треба провести парламентську реформу, переглянути регламент, навести лад із кількістю і функціями комітетів і міністерств і т.д., та й в цілому провести функціональний аудит держави.

 

90% українських законів приймаються з негативним висновком головного науково-експертного управління ВР, тобто, це – неякісні закони. У 2019 році в Україні продовжує діяти Житловий кодекс Української РСР, із преамбулою про “принципи ленінського комунізму”. Система для голосування у ВР вичерпала свій ресурс у 2012 році. 7 років у нас несертифікована система голосування працює. Найближчим часом президент внесе законопроект, яким буде передбачено кримінальну відповідальність за неперсональне голосування», – заявив Стефанчук.

 

Фото: LB.ua

Відео