Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Зеленського заявили, що відстоюватимуть на «Нормандській зустрічі» щодо Донбасу
16 Вересня, 07:56

В Зеленського заявили, що відстоюватимуть на «Нормандській зустрічі» щодо Донбасу

Представник України в Тристоронньої контактній групі Леонід Кучма упевнений, що на наступному засіданні ТКГ 18 вересня буде ухвалено рішення про остаточне відведення сил у Петровському й Золотому Луганської області і що є перспектива подальшого відведення.

Про це Кучма заявив на форумі “Ялтинської європейської стратегії” (YES).

«Я переконаний, що в наступну середу ми ухвалимо рішення про час відведення військ у Петровському й Золотому. Остаточно визначимо час. Взагалі, перспективи – і президент (Володимир Зеленський), упевнений, буде ставити це питання на “Нормандській зустрічі”, – по всій лінії зіткнення відведення військ», – сказав Кучма.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко наголошує, що Україна не закріплюватиме у Конституції особливий статус для Донбасу.

«Україна взяла зобов’язання по створенню статусу для цих регіонів на основі децентралізації. Це той процес децентралізації, який наразі вже впроваджується в Україні. Натомість ми не вносимо в Конституцію ніяких особливих статусів…Особливого статусу для Донбасу у Конституції не буде», – заявив Пристайко.

Влада України хотіли б провести місцеві вибори по всій країні, включаючи тимчасово непідконтрольні уряду території Донбасу, заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

«Зараз ми пропонуємо провести одночасно вибори по всій території, включаючи окуповану. Подивимося, чи спрацює це, по часу виключно. “Формулу Штаймаера”, яку наш голова держави погодив, ми, як люди, які виконують навіть те, що пообіцяли наші попередні президенти, повинні виконувати. Ми зараз обговорюємо, в якій формі. Проведення виборів на окупованій частині Донбасу стане можливим тільки після створення умов безпеки і виведення військ», – сказав він.

 

Фото: Радіо Свобода

Схожі новини