В Жидачеві відкриють пам’ятник Герою України Тарасу Матвіїву | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Жидачеві відкриють пам’ятник Герою України Тарасу Матвіїву
29 Вересня, 19:31
logo-black

В Жидачеві відкриють пам’ятник Герою України Тарасу Матвіїву

1 жовтня у Жидачеві на міському кладовищі відкриють та освятять пам’ятник на могилі Герою України Тарасу Матвіїву, який загинув у боях на Луганщині в 2020 році.

«У цей день вперше за новим церковним календарем Україна відзначатиме День святої Покрови й українського козацтва. А ми навмисне поставили синові мілітарний пам’ятник – козацький хрест… Мабуть, такий, який би він обрав собі сам… як воїн… – якби це було можливим. Тож прийдіть віддати шану нашому козаку, розділіть з нами у цей день наші складні почуття», – написала мама Тараса поетеса Валентина Матвіїв.

У коментарі LMN, пані Валентина розповіла, що спорудити пам’ятник на могилі сина планували значно раніше. Проте через повномасштабну війну ідею відклали.

«Вже був залитий фундамент, правда, тоді планувався інший пам’ятник. Але коли почалася повномасштабна війна, ми відклали роботу, бо не знали що буде завтра», – каже вона.

Коли батьки Тараса зрозуміли, що війна надовго, то повернулися до роботи над пам’ятником. Проте вирішили зробити його менш помпезним, без стели з цитатами Тараса, яку пропонували його побратими.

У своєму публічному запрошенні пані Валентина закликала прийти усіх у “яскравих вишиванках”.

«Хай у цей день біля козацької могили молодого вояка все зацвіте…», – написала вона.

Нагадаємо, Тарас Матвіїв був активним громадським діячем, учасником Революції Гідності, співкоординатором «Пошукової ініціативи», яка під час подій Майдану знайшла більше 120 зниклих безвісти майданівців, членом та засновником декількох громадських організацій, зокрема ГО «Народний Леґіон» та руху «СтопЛісоцид», а згодом воїном-добровольцем ОДЧ «Карпатська Січ та командиром взводу 24 ОМБР імені Короля Данила. Тарас був другом Львівської мануфактури новин і нашим дописувачем у блогах.

Загинув Тарас Матвіїв 10 липня 2020 року коли бойовики обстріляли українські позиції в районі села Троїцьке Попаснянського району Луганської області. Одна з мін потрапила в бліндаж, де було двоє вояків. Тарас витягнув двох своїх бійців назовні й вивів у безпечне місце. У цей час ще одна міна впала на позицію й осколками смертельно поранила його.

Указом Президента України Тарасові Матвіїву, молодшому лейтенанту, було присвоєно (посмертно) звання «Герой України» з удостоєнням Ордена Золота Зірка.

Мар’яна П’єцух

Відео