Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вакарчук презентував свою партію “Голос” (Відео)
16 Травня, 11:27
logo-black

Вакарчук презентував свою партію “Голос” (Відео)

Катерина Дмитренко

Щойно музикант Святослав Вакарчук офіційно оголосив про створення власної партії “Голос”, з якою візьме участь у парламентських виборах восени. Гасло політичної сили: “Голос” – партія справжніх змін”

Сотні прихильників лідера «Океану Ельзи» у вишиванках зібралися зранку на оглядовому майданчику біля Національного музею історії України в Києві. Співак напередодні анонсував захід. Прийшов на площу об 11.00.

 

“В мене є гарна для вас новина. Ми створюємо політичну силу, партію добрих змін, – розпочав свій виступ Вакарчук. – Нині зазвучить новий голос – мій голос, наш з вами голос. З вашою допомогою я поведу “Голос” на парламентські вибори”.

 

Вакарчук сказав, що ті, хто донині отримував мандат, потім зраджував нас. Олігархи приватизували український парламент. А це, наголосив, не тільки огидно, а й небезпечно.

 

«У часи, коли Росія своїми діями підриває нашу безпеку і створює загрозу ззовні, стара політика ослаблює державу зсередини. Внутрішній ворог має бути знищений. Ми мусимо  стати сильними перед лицем ворога зовнішнього. Саме тому партія “Голос” йде на вибори до Верховної Ради, – сказав Вакарчук. – Якщо президент пропонуватиме зміни – ми виступатимемо за ще більші зміни. Якщо зрадить – ми змусимо його відповідати перед народом. Нас цікавлять не фейкові зміни, а справжні”.

 

Вакарчук наголосив, що для засновників партії пріоритетом є змінити правил гри в українській політиці та відхід від старої системи. Наразі партія перебуває у процесі реєстрації.

Музикант  запевнив, що політсила не буде брати гроші в олігархів, її фінансуватимуть прості українці та прозорий бізнес.

 

“Не візьмемо в олігархів жодної копійки, жодної цукерки, – запевнив. – Наші політичні рішення не зможе купити ніхто. Нового прізвища у кабінеті на Банковій недостатньо. Ми віримо не в президента, а в народ. А президент має бути підвладний народові. Наша філософія – не людина для держави, а держава заради людини.  Вибір України – Європа, один закон для всіх, економіка без олігархів, влада, підзвітна громадянам України”.

 

 

Вакарчук запросив на сцену деяких людей зі своєї команди. Це Юлія Клименко –  заступниця міністра економіки, мама шести дітей,  Ярослав Юрчишин – колишній виконавчий директор Transparency International Ukraine, Юрій Соколов – заслужений лікар України, відомий кардіолог. Соломія Бобровська – українська діячка, очолювала Одеську облдержадміністрацію, Андрій Шараскін – кіборг, захисник Донецького аеропорту, театральний режисер.

Наприкінці музикант закликав на сцену студентів. Наголосив, що молодь – це головний член його команди.

Нагадаємо, Святослав Вакачук вже був у політиці. У 2007 році за списками партії “Наша Україна – Народна самооборона” він пройшов до Верховної Ради. Однак вже за рік музикант склав свої повноваження.

“Партія Святослава Вакарчука однозначно матиме хороші шанси подолати 5% бар’єр та потрапити до складу Верховної Ради України, – коментує LMN політолог Олексій Роговик. – Це залежатиме від декількох факторів. Найперше – складу його парламентської команди, відсотків у ній дійсно нових та незаплямованих облич.

Вакарчук, швидше за все, претендуватиме на те, щоб схилити на свій бік виборців Петра Порошенка, Анатолія Гриценка, Андрія Садового та менших партій ліберально-демократичного спектру. Частково він спробує попрацювати і з виборцями Володимира Зеленського. Робитиме ставки на західні регіони, зокрема, Львівщину, акцентуючи на національно-демократичних цінностях”.

Музикант закликав українців приєднуватися до команди “Голосу”. Для цього потрібно зареєструватися волонтером на сайті GolosZmin.org.

Фото: Главком

Схожі новини