Вакарчук розповів про деолігархізацію, кнопкодавство, волонтерів у списку та статки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вакарчук розповів про деолігархізацію, кнопкодавство, волонтерів у списку та статки
31 Травня, 08:31

Вакарчук розповів про деолігархізацію, кнопкодавство, волонтерів у списку та статки

Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук повідомив про законодавчі ініціативи, які буде пропонувати партія у Верховній Раді.

Про це він розповів в інтерв’ю Liga.net.

 

Про деолігархізацію.

«Першим законопроектом, який ми запропонуємо, буде деолігархізація. Деталі цього ми розповімо пізніше. Я за те, щоб в Україні були успішні бізнесмени. Але я проти касти недоторканних, які грають за власними правилами. Я проти маніпуляцій в ЗМІ. Я проти, щоб олігархи використовували політиків і платили їм зарплату. Будемо жорстоко проти цього боротися. Нам треба відкрити Верховну Раду людям в прямому і переносному сенсах. Олігархи, як явище, повинні зникнути», – підкреслив Вакарчук.

Про приватизацію та демонополізацію.

«Для початку нам треба буде подолати неефективність державних підприємств, які доять бюджет. Продати підприємства, готові до приватизації, неготові – поставити незалежних бордів, які будуть генерувати прибуток. Потім поступово, можливо, і паралельно знижувати податковий тиск на середній і малий бізнес, і паралельно ліквідувати монополії», – розповів лідер «Голосу».

Про кнопкодавство.

«Партія “Голос” виступає за те, щоб ми змінили підхід до голосування. Була ідея, щоб для голосування використовувався відбиток пальця. Була ідея, що голосування проводяться від кількості присутніх. Партія все ще доробляє ідею з цього приводу. Ми вважаємо, якщо потрібен голос, якого не вистачає, то, значить, треба міняти регламент і тоді легалізувати, щоб хтось інший в цей момент міг проголосувати. Якщо це неможливо, то ми переносимо голосування. Ми не будемо бігати, як піаністи, по рядах», – пообіцяв Вакарчук.

Про фінансування партії.

«Ми – молода партія, нам треба набагато менше грошей, ніж іншим. Близько 70-80 мільйонів гривень. Ці гроші будуть підйомними для нас і наших друзів. Я ось, наприклад, усі виручені гроші за мій концерт “360” на ВДНГ витрачу на фінансування партії – і це будуть чималі кошти – понад два мільйони гривень. Є близько 10 заможних людей, які приєдналися до фінансування партії. Зараз існують спеціальні хитрі обмеження, які нам залишили попередники. Якщо нам потрібна кампанія 70 мільйонів – це значить, що за законом ми не можемо взяти по 15 мільйонів у п’яти заможних людей і сплатити з цього податки. Вони можуть зробити внесок на суму близько 1,7 мільйона гривень. Ми не хочемо порушувати закон і знайдемо способи для того, щоб це було максимально відкрито», – заявив Вакарчук.

Про персональні статки.

«Я досить скромна людина в побуті. Я мешкаю у багатоквартирному будинку. У мене дві квартири в Києві, але в одній я давно не живу. У мене немає ніякої нерухомості за кордоном і ніколи не було. Я ні на кого нічого не записував. У мене є одна машина Range rover, їй приблизно п’ять років. Є банківські рахунки (на них близько 12 млн. грн). Але у мене немає ніяких офшорних компаній. Я ніяк не пов’язаний в бізнесі з олігархами. Щороку суми різні – за три роки я отримав 20 млн. грн. дивідендів. За 2018 рік – 5 млн. грн», – розповів Вакарчук.

Вакарчук включив до партійного списку, з яким піде на парламентські вибори, понад 50 волонтерів своєї політсили.

Про це він сказав у відеозверненні у Facebook.

«Саме тому партія “Голос” прийняла безпрецедентне для української політики рішення – ми пропонуємо нашим волонтерам ставати учасниками нашого передвиборного списку, з яким ми підемо на вибори у Раду. До списку вже відібрали понад 50 цікавих і достойних кандидатів. І це тільки початок. І ми впевнені, що серед них багато лідерів, готових боротися від нашого імені на мажоритарних округах. Тож зголошуйтесь до нас, якщо ви відповідаєте знаменитим критеріям партії “Голос”. Зробимо політику відкритою», – заявив Вакарчук. 

Відео