Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вакцинація від поліо: як стимулюють батьків на Львівщині
10 Лютого, 11:09
logo-black

Вакцинація від поліо: як стимулюють батьків на Львівщині

На Львівщині жодної дози вакцини проти поліомієліту не отримали понад 11 тисяч дітей, і ще 7 щепили лише однією дозою. Про це Львівську мануфактуру новин повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.

«Вірус поліомієліту передається дуже легко від людини до людини: через слину, іграшки, овочі, фрукти, воду. На 1 паралітичний випадок припадає 100 з симптомами застуди або харчового отруєння. Противірусних ліків проти поліомієліту досі не винайшли. Тому вакцинація – єдиний спосіб боротьби з цією хворобою», – наголосила вона.

Станом на кінець року, на Львівщині від поліомієліту вакциновано 73% дитячого населення, віком до 1 року. За словами Наталії Іванченко, батьки з різних причин відмовляються від профілактичних щеплень.

«Дехто вважає, що краще перехворіти, інші не вакцинуються з релігійних міркувань, хтось не довіряє лікарям і вакцинам, а ще хтось – просто тому, що так роблять сусіди чи знайомі», – пояснює епідеміологиня.

Щоб заохотити батьків до вакцинації дітей від поліо, обласний центр контролю та профілактики хвороб, пропонує тим, хто провакцинує дітей до 22 лютого, скористатися безкоштовно двома послугами Центру:

  • Обстежити воду криниць на наявність нітратів. Це важливо, адже через отруєння нітратами у маленьких дітей може виникнути захворювання метглобінемія (нестача кисню);
  • Обстеження на наявність глистів.

 

Звернутися можна до будь-якого структурного підрозділу Центру у Львівській області.

Схожі новини