Вакцинація проти грипу: чи є ризик захворіти? | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вакцинація проти грипу: чи є ризик захворіти
02 Листопада, 20:00

Вакцинація проти грипу: чи є ризик захворіти

Вакцина від грипу абсолютно безпечна. 

Інактивований вірус, який є у вакцині не може заразити організм людини. Він лише вчить імунну систему захищатись. Про це на своїй сторінці у ФБ пише в.о. Міністра охорони здоров‘я Уляна Супрун. 

Варто усвідомити, що вакцина проти грипу починає діяти не одразу. У більшості випадків імунітет формується 2-3 тижні після вакцинації. Якщо в цей період людина заразиться вірусом групу, то є всі шанси захворіти. 

«Важливо не затягувати з вакцинацією та дотримуватися простих правил гігієни в публічних місцях, головне з яких – часте миття рук,” – пише Уляна Супрун. 

Також, організм може виробити недостатньо антитіл після вакцинації. Або, коли концентрація вірусу в крові надто висока, навіть вакцинована людина може захворіти на грип. Але після вакцинації такий грип мине як звичайна застуда, без усіляких ускладнень. 

«Тому однозначно варто вакцинуватися від грипу щороку. Робити це можна протягом усього епідсезону, тобто з осені й до весни. Але, звісно, краще робити щеплення якомога раніше,» – наголошує Супрун. 

Варто знати, що вакцинація від грипу не проводиться у випадках, коли є ризик ускладнень або, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується. 

Відео