Вартість цибулі зросла вп’ятеро – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вартість цибулі зросла вп’ятеро
26 Квітня, 12:16
logo-black

Вартість цибулі зросла вп’ятеро

Юлія Швидко

Мешканець Сокальщини Олександр Клімов на своїй сторінці у Facebook порівняв ціну на апельсини та ріпчасту цибулю. Якщо цитрусові продавали по 18.49 за кг, то за цибулю просили майже в два рази більше – 33 грн 95 к.

Галина Пашина з Городоцького району також дивується, що цьогоріч така висока ціна на насіннєву цибулю – 150-160 грн за л. Торік за таку ж порцію просили 25-30 грн. Каже, що через завищену вартість посадить цибулю вдвічі менше, ніж торік.

Керівник інформаційного центру львівського оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман зазначає: за останніх 10 років ще не було такої дорогою цибулі, як цьогоріч. Порівняно з 2018 роком її вартість зросла уп’ятеро.

«Цього року значно скоротилося вирощування цибулі. Останніх два роки ціна на неї була надто низькою – у такий період кілограм цибулі коштував 5-6 гривень. Фермери почали менше її садити. Вирощування цибулі для них стало неприбутковим та нецікавим. До цього додалася погода, яка не сприяла врожайності. За останні 10 років цибулі зібрали найменше. Уже у листопаді закінчилася наші запаси. Раніше, коли бракувало української цибулі, імпортували їз Польщі. Але там теж був неврожай. Довелося везти з країн Середньої Азії – Узбекистану, Казахстану. Тут логістика дорожче обійшлася. Це також додалося до ціни», – каже LMN Тетяна Гетьман.

Фахівець зазначає, що наступного року ситуація може змінитися.

«Фермери побачили, яка ціна, і знову повернуться до вирощування цибулі. Люди на власних городах також збільшать площу під цей продукт. Хоча її посадити також обходиться недешево. Кілограм насіннєвої цибулі коштує 160-180 гривень. Її веземо з Голландії, де теж був неврожай».

 

Фото: Facebook

Відео