Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Василь Курій оприлюднив нову схему масових рубок в Карпатах (Відео)
28 Травня, 19:31
logo-black

Василь Курій оприлюднив нову схему масових рубок в Карпатах (Відео)

Співзасновник громадського руху “СтопЛісоцид”, борець із незаконними вирубками Василь Курій розповів про нову схему вирубки лісових масивів Львівщини. Йдеться про так звані рубки-переформування, що нібито поєднують одночасне вирубування окремих дерев або їх груп і покликані сприяти природному лісовідновленню за умови безперервного існування лісу.

«Після того, як здорова частина суспільства викриє чергову схему крадіжки лісу, відразу запускається нова, більш вишукана. Так тягнеться вже десятиліттями, поки волонтери та активісти у вільний від роботи час пробують протистояти злочинам проти довкілля, «специ» в лісгоспах напрацьовують механізми так званої, нібито «законної рубки», – пояснює Василь Курій у відео.

Громадський активіст пояснює, що існують рубки головного користування, коли відповідно до лісовпорядних документів рубається спілий, віковий ліс. Є рубки санітарні, коли ліс хворий, дерева всихають.

«А що робити коли спілого лісу вже немає, з хворобами все важче – тема спалена, отримала розголос, а красти потрібно, бо вся погань, яка підкормлювалася роками вимагає та чекає на кеш. Як заготовити товарну деревину у лісах, які не підпадають під рубки головного користування? Власне, тоді і починаються рубки-переформування. По простому – це коли можна вибрати та вирізати неякісну деревину – березу, осику і дати хід для росту ялиці чи дубу. Так би мало бути в теорії. Але на Львівщині якось все навпаки – в такий спосіб вибирають та вирізають дуже дорогого дуба, буває ялицю, а залишають чагарники», – пояснює активіст.

Василь Курій наголошує, що фактично на місцевості рубки переформування виглядають як вибіркова рубка головного користування. На окремих ділянках вирубується до 70-80 % дерев. Роботи по заготівлі проводяться за допомогою важкої техніки із завданням значної шкоди ґрунтовому покриву.

«Візьмемо простий приклад: до травня 2021 року Дрогобицький Держлісгосп, ліси виключно 1-2 категорії це в основному дуб рідше бук і ялиця, вирізали 25893 метри кубічні деревини на площі 413 гектарів, але!!! – Львівська державна лісовпорядна експедиція визначила – річний обсяг рубок переформування в Дрогобицькому лісгоспі складає 13670 метрів кубічних на площі 183 гектари. Ще тільки травень, а вже об’єми збільшено в два рази. Рекордсмен тут, увага, Трускавецьке лісництво – 6691 куб на 95 гектарах, і то все ліси першої категорії, вирубують те, що було збережено в туристичному Трускавці. Лісова мафія стала настільки сильна, що взагалі втратила будь-який страх, ну бо є за що купити і силовиків, і владу», – зазначає Василь Курій.

Схожі новини