Василя Петрика суд відсторонив від посади начальника управління ЛОДА | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Василя Петрика суд відсторонив від посади начальника управління ЛОДА
06 Липня, 17:17

Василя Петрика суд відсторонив від посади начальника управління ЛОДА

Сьогодні, 6 липня, Галицький районний суд Львова відсторонив Василя Петрика від посади начальника управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської області. Про це повідомили у Facebook-спільноті «Захистимо Василя Петрика».

«Очевидно, що це був продуманий хід, аби не дати пану Василю захищати Миколаївську фортецю», – написала Катерина Подгорська.

Василю Петрику та ще трьом підприємцям інкримінують привласнення 1 млн грн бюджетних коштів під час робіт у заповіднику «Древній Звенигород».

Нагадаємо, що 16 червня рішенням Галицького райсуду Львова пам’яткоохоронця та очільника управління охорони культурної спадщини ЛОДА Василя Петрика взяли під варту з можливістю внесення застави розміром 567 тисяч гривень. Відразу після рішення суду у Львові ініціювали збір коштів на заставу. Необхідну суму зібрали менш ніж за добу. По завершенню судової тяганини зібрані кошти сім’я Петриків обіцяє передати на благодійність та порятунок пам’яток.

Сам Петрик всі звинувачення відкидає. Кримінальну справу називає розправою за його боротьбу за Миколаївську фортецю – невизнану дотепер пам’ятку, яку хочуть знищити задля видобутку піску. Підтримку Василю Петрику висловили колеги-архітектори, пам’яткоохоронці та активісти. Більшість з них теж переконана, що ця справа є сфабрикованою.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео