Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ватикан підтримав новостворену Українську Православну Церкву
18 Грудня, 13:46

Ватикан підтримав новостворену Українську Православну Церкву

Вчора офіційний портал новин Ватикану повідомив про обрання Митрополита Епіфанія Предстоятелем автокефальної УПЦ. Її було створено у неділю на об’єднавчому Соборі.

“Вельми болюча новина для Московської патріархії. І дуже вагома – для католицького і всього християнського світу. Фактично це знак того, що відповідно до порядку екуменічного діалогу з Православними Церквами в силу канонічного визнання Вселенським Патріархом Варфоломієм Української Церкви та її Митрополита — ця Церква набуває для Ватикану суб‘єктності”, – написав на своїй сторінці у соцмережі речник уже колишньої УПЦ Київського патріархату, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Поширення такої інформації на сайті Ватикану означає, що Католицька Церква фактично визнала новостворену УПЦ, навіть попри відсутність у католиків і православних Євхаристичної єдності. Таким чином висловила підтримку новоствореній Українській православній Церкві, не зважаючи на намагання Російської церкви вплинути на процес отримання Томосу Україною.

Нагадаємо, Вселенський Патріарх призначив на 6 січня процедуру вручення Томосу предстоятелю помісної церкви України 39-річному митрополиту Епіфанію.

Схожі новини