«Важливий сигнал з США»: президент Трамп запросив Зеленського до Вашингтону | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Важливий сигнал з США»: президент Трамп запросив Зеленського до Вашингтону
03 Червня, 07:41

«Важливий сигнал з США»: президент Трамп запросив Зеленського до Вашингтону

Проект закону щодо посилення підтримки України, який був презентований у Палаті представників Конгресу США,  є важливим сигналом про міцне стратегічне партнерство двох країн.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський.

Також він подякував президенту США Дональду Трампу за запрошення здійснити офіційний візит до Вашингтона.

 

За даними видання DT.UA, запрошення Зеленський отримав 31 травня і відбудеться він після зустрічі Трампа з президентом РФ Володимиром Путіним.

«Відбудеться предметна розмова з врегулювання конфлікта в Донбасі … Важливе запитання до Зеленського на переговорах: “За що Америка стільки років в Україні долари платників податків проливала?”. Настав час реальних бізнес-проектів: земля, газовидобування, порти тощо», – пише ЗМІ.

 

У Палаті представників Конгресу США представили законопроект, який передбачає посилення підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, розширення оборонної допомоги та надання Україні статусу головного військово-політичного союзника США.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на посольство України у США.

«Законопроект передбачає можливість надання Україні статусу головного союзника США поза НАТО на період від часу набуття даним документом чинності до вступу нашої держави до Північноатлантичного альянсу. Такий статус може бути використаний для спрощення процедури передачі Україні оборонних засобів», – йдеться у повідомленні.

У 2014 році надання такого статусу Україні домагався Петро Порошенко, але Барак Обама, попри рішення комітету Сенату, відмовив.

«Високо цінуємо міцну двопартійну і двопалатну підтримку України у Конгресі США. Представлений законопроект вважаємо новим важливим кроком, спрямованим на поглиблення українсько-американського стратегічного партнерства у боротьбі з російською агресією» – заявили у посольстві України у США.

 

Американський сенатор від Республіканської партії Роберт Портман прокоментував свою зустріч з Зеленським.

«Я мав задоволення зустрітися з новообраним Президентом України Володимиром Зеленським на початку цього тижня. Він прихильний зміцненню зв’язків з США і протидії російській агресії», – прокоментував Портман переговори з Зеленським, які відбулись в Києві.

 

Фото: ТСН, 1+1

Відео