Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Важила лише 25 кг: львівські медики рятують від анорексії дівчинку з Луганщини
29 Червня, 19:17

Важила лише 25 кг: львівські медики рятують від анорексії дівчинку з Луганщини

На початку червня 12-річна Дар’я потрапила в Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. У неї діагностували важку форму анорексії. Понад тиждень мама і дочка добиралась у Львів з окупованого містечка на Луганщині, далі в Естонію, а звідти у Латвію, повідомили у Львівській ОВА.

Родині довелось звернутись за допомогою до латвійських лікарів, адже сильно погіршилось самопочуття підлітка. Саме латвійські лікарі, до яких звернулась родина, порадили їм ЗУСДМЦ.

 

«Дівчинка потрапила до нас у важкому стані: з вагою менше, ніж 25 кг, що при її зрості критично мало, та індексом маси тіла 10. Робота багатьох внутрішніх органів була порушена насамперед сильно постраждала серцево-судинна система. Два дні Дар’я перебувала у реанімаційному відділенні, поки вдалось стабілізувати її стан», – розповіла лікар-дієтолог Мар’яна Стегніцька.

Проблему із втратою ваги у дочки мама зауважила на самому початку війни, хоча, зі слів дівчинки, бажання схуднути виникло у неї набагато раніше. А з початком бойових дій дівчинка почала нервувати і активно заїдати стрес. Начитавшись про компульсивне переїдання, почала відмовлятись від їжі, щоб не набирати вагу.

Дар’я намагалась робити все досконало і досягати результату якнайшвидше: була постійно в русі, стрибала, багато ходила. Лікарі кажуть, що таким чином, дівчинка підсвідомо «спалювала» калорії.

Зараз Дар’я харчується сумішами, поступово вводить у раціон певні продукти. Намагається перебороти свій страх перед їжею, і медики їй у цьому допомагають. З нею працює мультидисциплінарна команда фахівців: дієтолог, педіатр, психіатр, психотерапевт. Пізніше вона буде відвідувати заняття з фізичної реабілітації, адже тривале голодування провокує сколіоз та м’язову слабкість.

Дівчинка зізналась, що знову хоче повернутись до нормального життя, де буде займатися танцями та відвідуватиме музичну школу. Стаціонарне лікування триватиме ще близько місяця, але відновлюватись організму доведеться не менше пів року.

Схожі новини