Вчені випробували вакцину від COVID-19 у вигляді пластиру | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вчені випробували вакцину від COVID-19 у вигляді пластиру
01 Листопада, 15:24

Вчені випробували вакцину від COVID-19 у вигляді пластиру

Вчені австралійського університету в Квінсленді успішно ввели препарат проти коронавірусу, розроблений Техаським університетом у США, піддослідним мишам за допомогою пластиру з мікроголками. Про це повідомила прес-служба університету.

Спеціальний пластир розробили вчені з Квінсленда спільно з австралійською біотехнологічною компанією Vaxxas. Він має мікроголки високої густини, вкриті препаратом.

«Пластир прикладається на кілька секунд до шкіри, через яку препарат вбирається в організм. Відчуття при застосуванні цього способу ін’єкції – як натискання нігтя», – розповіли вчені.

Дослідники уточнили, що за допомогою пластиру вони вводили вакцину Hexapro, розроблену Техаським університетом. Він використовує стабілізовану форму спайкового білка, яким вірус SARS-CoV-2 прикріплюється до інших клітин, та генерує імунну відповідь на нього.

Результати доклінічних випробувань Hexapro, оприлюднені в науковому виданні Science Advances, показали, що введення вакцини через пластир було більш дієвим, ніж за допомогою голки: миші швидше викликали імунну відповідь на COVID-19.

Далі вакцину-пластир планують випробувати на людях. Розробники сподіваються, що це прискорить щеплення людей у ​​всьому світі, насамперед у країнах із низьким та середнім рівнем доходу.

«Вакцина у висушеному стані на пластирі зберігає свої властивості впродовж щонайменше 30 днів при температурі 25°C і впродовж тижня – при температурі 40°C. Тому вона не потребує холодного температурного режиму, як деякі нинішні аналоги», – наголосили дослідники.

Фото: Квінслендський університет

  • 0
  • 2100
Відео