«Вчилась тільки на уроці, вдома відпочивала»,- 200-бальниця ЗНО зі Стрия поділилась секретами успіху | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Вчилась тільки на уроці, вдома відпочивала»,- 200-бальниця ЗНО зі Стрия поділилась секретами успіху
25 Червня, 13:09
logo-black

«Вчилась тільки на уроці, вдома відпочивала»,- 200-бальниця ЗНО зі Стрия поділилась секретами успіху

Тетяна Пасічник

Випускниця Стрийської школи №2 Анастасія Михайлевич цьогоріч складала ЗНО. Досягнути максимальних результатів їй вдалось з двох предметів – української мови та літератури, а також з хімії. Бали з двох інших предметів не менш приголомшили рідних дівчини. Математику склала на 194 бали, біологію – 197.

Анастасія розповіла LMN секрети успіху та поділилась порадами. Каже, найголовніше – вчитись не тільки в 11-му класі.

«Багато учнів не вчаться взагалі, а вже у випускному класі згадують, що ЗНО «на носі». Це нереально, – пояснює дівчина. – Звісно, що у такому випадку будуть нерви, недоспані ночі і паніка. Однак можна полегшити собі життя, якщо хоч по трохи матеріалу вчити у кожному класі».

Анастасія Михайлевич готувалась без репетиторів.

«Українську мову вчила сама. В нас було багато уроків на тиждень в школі, адже наш клас з філологічним нахилом. Мені вистачало інформації від вчителів. Робила багато завдань на уроці. Практично всі. Домашніх завдань не давали. Вдома книжок з мови навіть не відкривала. Звучить дивно, але мені вистачило шкільних уроків, аби набрати 200 балів, – каже. – Хімію я готувала також зі шкільний вчителем, однак у Малій академії наук. Це освітня система, яка співпрацює з різними школами. Якщо говорити доступно – це додаткові заняття після уроків, абсолютно відкриті для всіх учнів, безкоштовні. На цих заняттях я також робила всі завдання, вдома хімію також не вчила».

Дівчина каже, вдома готувалась лише з математики та біології.

«Рідко таке було, що вчилась допізна. Тоді просто мозок переставав працювати, – розповідає. – Я ставила будильник на шосту ранку і виконувала завдання вдосвіта. Це набагато легше, голова чиста».

Випускниця також назвала «лайфхак», яким користувалась під час підготовки.

«Старалась візуалізувати кожну деталь. Це набагато простіше – тримати у голові картинку, ніж завчати кожну фразу, – пояснює Настя. – Наприклад, якщо не розуміла якусь тему з біології – одразу включала в інтернеті відео-урок. Там все показують у зображеннях. З сьогоднішніми технологіями можна вдосталь полегшити собі підготовку і зробити навчання цікавішим».

У день перед тестуванням Анастасія повторювала повністю весь вивчений матеріал. Вчасно лягла спати та налаштувала себе на позитив.  Зранку взяла з собою документи, воду та шоколадку.

«Шоколад  надає гарного настрою, та й краще мозок працює, – каже. – А от валеріанку чи якісь інші заспокійливі – в жодному разі не раджу приймати. Сама цього ніколи не робила, але знаю, що такі препарати притуплюють роботу мозку. Мій однокласник дещо забагато випив заспокійливого, то результати могли бути набагато кращі. Він більше знав і готувався. Просто хвилювання взяло верх. Найголовніший секрет успіху – спокій».

Анастасія переконана, максимальні бали на ЗНО вона отримала завдяки підтримці рідних.

«В мене всі вірили. Вчителі, батьки, а молодша сестра взагалі була найбільшим мотиватором. Ніхто не сумнівався, що я отримаю високий  бал. Я не могла їх розчарувати, тому повірила у себе», -додає.

 

 

Фото: надала Анастасія Михайлевич.

Відео