Вчителі повинні отримувати зарплату в повному розмірі та вчасно, – Павло Бакунець | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вчителі повинні отримувати зарплату в повному розмірі та вчасно, – Павло Бакунець
19 Червня, 09:43

Вчителі повинні отримувати зарплату в повному розмірі та вчасно, – Павло Бакунець

У Верховній Раді закликали Міністерство освіти та Міністерство фінансів негайно розпочати процес зміни формульного розрахунку освітньої субвенції для громад, щоб в 2022 році працював кращий механізм забезпечення зарплат педагогам.

Про це заявив народний депутат Павло Бакунець, представник Яворівщини та Жовківщини у Верховній Раді. А також наголосив, що уряд зобов’язаний знайти кошти ще в цьому році, щоб виправити помилки з формулою та передати кошти громадам. І тим самим виплатити зарплати і зберегти школи у селах.

 

«В деяких громадах до невеликих міст приєднали багато сіл, і існуюча формула розрахунку субвенції, навіть зі спецкоефіцієнтами, не допомагає. Коштів не вистачає. Тому на наступний рік потрібно змінити формулу, а в цьому році – знайти додаткові кошти, щоб забезпечити освітянам чесно зароблені кошти, і не довести ситуацію до вимушеного закриття шкіл в маленьких селах»,  – коментує Павло Бакунець.

Часто школа є єдиним осередком освіти, культури й соціальної активності в українських селах. Тому, на думку мешканців малих населених пунктів, ліквідація таких шкіл стане чи не останнім кроком до повного вимирання українського села.

«Треба допомогти громадам розвиватися, щоб вони ставали міцнішими, щоб будували нові школи і садочки. А освітяни мали такі ж великі зарплати, як у Львівській громаді, де місцеве самоврядування спрацювало на відмінно», – додає нардеп.

Нагадаємо, у березні цього року на картку деяких вчителів, зокрема Яворівських, Новояворівських, Золочівських  громад прийшло 15% авансу, це приблизно 1500 тисячі гривень замість повної заробітної плати. І така тенденція не тільки зберігатиметься, але й погіршиться з вересня, тому що місцевим бюджетам не вистачає коштів.

Відео