Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вчителів в Україні забагато: так вважають у Мінфіні
23 Липня, 19:25

Вчителів в Україні забагато: так вважають у Мінфіні

В Україні налічують 36 тисяч вчителів, тому їх кількість потрібно оптимізувати і таким чином збільшити зарплату тим, які залишаться працювати. Про це пише “Дивись-інфо” з посиланням на інтрев’ю заступник міністра фінансів Романа Єрмоличева.

“Кількість учнів з 90-х років зменшилася вдвічі, а вчителів – ні. Зараз у школах забагато пенсіонерів через те, що в них низька пенсія. Оптимізацію української освіти він вбачає у звільнені педагогів похилого віку, аби дати можливість виплачувати молодим спеціалістам більшу зарплату”, – каже Роман Єрмоличев.

Заступник міністра фінансів вважає, що також потрібно оптимізувати мережу шкіл в Україну. Однак, чіткого її плану у Романа Єрмоличева немає, тому що кожний район, місто та ОТГ – специфічні. Для прикладу, школи у гірській місцевості, де дітям необхідно щодня проходити 2-3 км, щоб дійти до навчального  закладу.

Також Роман Єрмоличев каже, що з першого вересня підвищення заробітної плати вчителям не буде, оскільки в Україні бюджетний і навчальний роки не збігаються.

«З 1 вересня нічого не зміниться: ні в зарплатах, ні в чому, бо бюджет розрахований з 1 січня по 31 грудня. Якщо буде прийняте рішення про підвищення мінімальних зарплат, це буде комплексне рішення, яке торкнеться всіх бюджетників, у тому числі вчителів», – каже чиновник.

Схожі новини