«Вдесятеро нижчий ризик»: вчені дослідили, наскільки маска допомагає уберегтись від коронавірусу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Вдесятеро нижчий ризик»: вчені дослідили, наскільки маска допомагає уберегтись від коронавірусу
23 Грудня, 20:49

«Вдесятеро нижчий ризик»: вчені дослідили, наскільки маска допомагає уберегтись від коронавірусу

Маски для обличчя при розмові або кашлі до 99,9% знижують ризик поширення великих крапель, в яких може бути коронавірус Sars-CoV-2. Такі результати показав лабораторний експеримент, який проводили і з манекенами, і з людьми, повідомляє “Українська правда”.

На жінку, яка стоїть в 2 метрах від чоловіка без маски, що кашляє, потрапляє в 10 тис. разів більше великих крапель, ніж коли він в масці на відстані всього 50 см, виявили дослідники.

“Більше немає жодних сумнівів в тому, що маски для обличчя можуть значно зменшити розсіювання потенційно заражених вірусом крапель”, – сказав старший автор дослідження Ігнаціо Марія Віола, експерт з прикладної гідродинаміки в Школі інженерії Единбурзького університету.

Дослідження було зосереджене на частинках діаметром більше 170 мікрон, які вважають основним способом розповсюдження Sars-CoV-2.

“Якщо ви носите маску, ви значно зменшуєте ризик передачі вірусу – до 10 разів. Стосовно більших крапель, які ми вимірювали, йдеться про зниження ризику на 99,9%”, – сказав Марія Віола.

Відео