Велодоріжка між Славським та Волосянкою протягнеться на 7 кілометрів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Велодоріжка між Славським та Волосянкою протягнеться на 7 кілометрів
27 Серпня, 14:28

Велодоріжка між Славським та Волосянкою протягнеться на 7 кілометрів

Селище Славське на Сколівщині прагне стати центром велотуризму в українських Карпатах. Торік тут облаштували спеціальну трасу для маунтбайків на горі Погар. Зараз триває прокладання велосипедної доріжки, що зв’яже Славське зі сусіднім селом Волосянка.

 

«Статистика останніх років свідчить, що влітку курорт Славське відвідує навіть більше туристів, ніж у зимову пору. І ми переконані, що велосипедні мандрівки по нашій мальовничій місцевості можуть набути не меншої популярності, ніж катання на гірських лижах, – розповідає каже перший заступник голови Славської ОТГ Олег Даниляк. – Ще кілька років тому ми за підтримки Львівської облдержадміністрації та Євросоюзу ініціювали проєкт «Велокарпатія». Він спрямований на те, щоб українці і наші закордонні гості мандрували Карпатами комфортно, безпечно, екологічно».

Спеціалізована велотраса на горі Погар відкрилася восени 2019 року якраз у Всесвітній день туризму. Її протяжність – 2,14 кілометра. Але на цій ділянці облаштовано 24 трампліни з використанням існуючого рельєфу. Поціновувачі маунтбайкінгу відзначають багатоплановість траси, оскільки на порівняно невеликій території сконцентровано трампліни різних конфігурацій, як-от «дроп», «двогорбий трамплін», «волрайд», «трамплін зі столом», «поворот з контрухилом» тощо. Це дає змогу велосипедистам у повній мірі продемонструвати свою майстерність.

Нова велосипедна доріжка між Славським і Волосянкою протягнеться на 7 кілометрів. Уже прокладено половину цього маршруту. Зараз розпочалися берегоукріплювальні роботи на наступному відтинку. Після здачі велодоріжки в експлуатацію гості Славського зможуть пересісти на велосипед одразу з потяга, адже доріжка починається з залізничної станції і проходить через центр селища. Доїхавши ж до Волосянки, можна піднятися до мальовничих вершин Зворець і Високий Верх та джерела «Писана Криниця». Невисока складність маршруту перетворить цю поїздку в легку прогулянку навіть для непрофесійних велосипедистів, у т. ч. й сімей із дітьми.

Нагадаємо, що Славське та ще 7 сіл Сколівського району Львівської області входить до складу Славської ОТГ. У рейтингу ОТГ Львівщини, оприлюдненому у червні 2020 року Славська громада впевнено посідає перше місце. Найбільшим платником податку до місцевого бюджету Славської ОТГ є компанія ОККО. Тільки за 2019 рік вона перерахувала громаді понад 100 мільйонів гривень податків і зборів. Після приходу інвестора, який у майбутньому планує збудувати тут сучасний гірськолижний курорт, у людей  з’явились реальні ресурси для розв’язання місцевих проблем, що нагромаджувались десятками літ. Так, наприклад, за декілька років вже вдалося відремонтувати частину доріг, школи, лікарню, збудувати дитячі майданчики в селах.

 

 

Відео