Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Венедіктова розповіла, як росія вербує українських дітей, щоб ті працювали на ворога
22 Квітня, 09:21

Венедіктова розповіла, як росія вербує українських дітей, щоб ті працювали на ворога

Офіс генпрокурора зафіксував вісім випадків втягування Росією українських дітей у війну як інформаторів. Про це 21 квітня повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова.

«росія нищить наших дітей, втягуючи їх у збройний конфлікт. Вона труїть їхні душі та змушує брати опосередковану участь у зборі чи передачі військової інформації окупантам, транспортуванні зброї тощо. І це є прямим порушенням вимог ст. 38 Конвенції ООН про права дитини», – написала вона.

Зокрема, за даними ювенальних прокурорів, на Харківщині 12-річний підліток надсилав ворогові інформацію щодо розташування техніки, блокпостів та військових ЗСУ з наміром отримати за це грошову винагороду. Аналогічний факт був і в Луганській області.

«У Чернігівській області під час окупації одного з сіл неповнолітній місцевий мешканець отримав від представників збройних сил рф завдання проводити розвідку позицій ЗСУ. А щоб продемонструвати прихильність та підтримку окупантам пов’язав на руці та нозі червоні пов’язки та робив разом з ними обхід території села. При цьому 16-річний хлопець «наводив» ворогів на помешкання, власники яких мають стосунок до правоохоронних органів чи військових підрозділів України та володіють зброєю. Також він показував їм, де можна розжитися харчами, тютюном та алкоголем. Наразі підліток затриманий і з ним працюють органи досудового розслідування України», – розповіла Венедіктова.

Також на Харківщині 17-річний мешканець поширював через YouTube-канал хвалебні матеріали на підтримку дій агресора в Україні.

А в одній із західних областей України троє школярів, заради розваги, телефонували випадково вибраним абонентам з пропозицією встановлення так званих «міток». За оперативного реагування спецслужб учні були негайно викриті.

Схожі новини