Верховна Рада не голосувала за закон Зеленського про вибори | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Верховна Рада не голосувала за закон Зеленського про вибори
22 Травня, 14:16

Верховна Рада не голосувала за закон Зеленського про вибори

Верховна Рада не внесла до порядку денного законопроект президента України щодо зміни виборчого законодавства. “За” проголосували лише 92 депутати. Позачергове засідання вже закрите.

 

 

Сьогодні Президент Володимир Зеленський екстрено скликав Верховну Раду, щоби внести зміни до закону про вибори народних депутатів. Депутати зібралися о 12.00, однак на сайті Верховної Ради лише через годину опублікували президентський проект закону. Він має понад 400 сторінок.

Законопроект Володимира Зеленського №10319 пропонує проводити вибори за пропорційною виборчою системою із закритими партійними списками і знизити прохідний бар’єр до парламенту до 3%.

 

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект пропонує скасувати мажоритарну систему, оскільки “на виборах в одномандатних виборчих округах поширеними є прямий та непрямий підкуп виборців, зловживання адміністративним ресурсом, спроби спотворення результатів народного волевиявлення”.

 

Необхідність зниження прохідного бар’єру пояснюють тим, що “високий виборчий бар’єр перешкоджає оновленню політичних еліт та появі нових облич у парламенті”.

 

“Погоджуючись із необхідністю впровадження на виборах народних депутатів пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками,… варто відзначити, що дострокове припинення повноважень Верховної Ради та 60-денний строк для обрання нового складу парламенту не залишає шансів на впровадження цієї системи на позачергових виборах народних депутатів”, – йдеться в пояснювальній записці.

 

Саме тому, на думку президента, ці вибори мають проводитись запропорційною виборчою системою із закритими партійними списками.

 

“Її поєднання з невисоким виборчим бар’єром дасть змогу забезпечити оновлення політичних еліт, врахувати регіональні інтереси при формуванні державної політики, появу в парламенті нових партій, підвищення відповідальності партій за власні рішення та діяльність Уряду, сформованого представленими в парламенті партіями”, – йдеться в пояснювальній записці.

 

Нагадаємо, на сьогодні Верховна Рада України складається із 450 народних депутатів. 225 із них обираються за партійними списками, 225 – на мажоритарних округах. До парламенту потрапляють партії, які отримують на виборах 5% голосів.

 

Фото: З відкритих джерел

  • 0
  • 616
Відео