Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Верховна Рада суттєво збільшила штрафи для паліїв сухої трави
13 Квітня, 15:31

Верховна Рада суттєво збільшила штрафи для паліїв сухої трави

Сьогодні, на позачерговому засіданні, Верховна Рада підтримала законопроєкт 2339, який посилює відповідальність за спалювання сухої рослинності в екосистемах України, передає Українська правда.

Законопроєкт підтримали спочатку у першому читанні (362 голосами) та в цілому з техніко-юридичними правками (328 голосів).

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков невідкладно підписав законопроєкт. Далі його направлять на підпис президенту.

Зокрема, пропонується збільшити розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря (з 100 – 200 до 1800 – 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) та за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу (з 300 – 500 до 5400 – 9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

8 квітня Кабінет міністрів запропонував посилити відповідальність за спалювання сухої рослинності в екосистемах України.

Як уточнив пізніше у Facebook прем’єр-міністр Денис Шмигаль, уряд пропонує підвищити штрафи з 85 грн до 6 тисяч гривень.

 

“Я сам боровся за це підвищення штрафів. Горить вся Україна! Понад тиждень горять ліси у Чорнобильській зоні. На Львівщині тиждень тому щодня було понад 100 пожеж. Але штрафи були критично низькі – 170 гривень. Їх не боялися. А місцеві голови не старалися виписувати. Всім було байдуже, бо сильно тим бюджет не наповниш. Ми створили десятки мобільних груп, які на вихідних працювали в кожному районі, об’їздили всі поля. За минулі вихідні склали таким чином 27 протоколів, 4-5 квітня – 46. А від початку року до того часу – всього 43. Але порахуйте затрати на пальне і суму всіх штрафів! Це неспівмірно. Штрафи однозначно треба було підвищувати, бо люди не розуміють, коли їм кажеш, що самі шкодять здоров’ю своєму і своїх дітей”, – каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, який був ініціатором створення мобільних груп у всіх районах області.

За даними ДСНС від початку року пожежі знищили майже 18 тисяч гектарів екосистем. Пожежники закликають не палити сухої трави, бо якщо ситуація зі загоряннями не зміниться, то до кінця року вигорить вся країна.

Нагадаємо, що вчора у селі Завадів на Стрийщині від підпалу сухої трави зайнялось місцеве кладовище. Десятки старих хрестів обгоріли, а частина трави на цвинтарі вщент вигоріла.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини