Верховна рада прийняла закон про штрафи за нехтування масками: які розміри | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Верховна рада прийняла закон про штрафи за нехтування масками: які розміри
06 Листопада, 15:40

Верховна рада прийняла закон про штрафи за нехтування масками: які розміри

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні прийняла за основу і в цілому урядовий законопроєкт №3891, яким вводить штрафи за порушення маскового режиму під час карантину. Штраф становитиме від 170 до 255 гривень.

У пояснювальній записці зазначається, що ослаблення карантину після весняного локдауну суспільством сприймається як скасування карантину. Українці стали нехтувати рекомендаціями в частині носіння в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті масок чи респіраторів.

Крім того, в деяких магазинах, торгових центрах і громадському транспорті постійно ігнорують вимоги карантину і відсутній контроль уповноважених осіб щодо допуску відвідувачів до таких місць в засобах індивідуального захисту або не вживаються заходи щодо можливого перебування особи в зазначених місцях без масок.

«Перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, тягне за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 грн)», – йдеться в тексті законопроєкту.

Зазначимо, що раніше порушення маскового режиму каралося загальною статтею за порушення карантину. За відсутність маски можна було віддати 17 тисяч грн. Тепер для громадян зробили окремо покарання за маски, значно зменшивши суму.

Відео