Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Перемогли рак 4-ї стадії: в Україні провели унікальну операцію
03 Березня, 18:59

Перемогли рак 4-ї стадії: в Україні провели унікальну операцію

У Дніпрі в обласній лікарні ім. Мечникова прооперували 60-річного пацієнта, хворого на рак щитоподібної залози. У нього була вже 4 стадія. Метастази сягали від шиї аж до четвертого ребра.

Лікарі вилучили пухлину і всі метастази – не лише з горла, але й з середостіння — через розтин грудини. Таку операцію провели вперше в Україні. Вона тривала шість годин.

 

“Дотепер в Україні метастази не видаляли з середостіння хірургічним способом. Їх доводилося залишати, що значно погіршувало ефективність подальшого лікування пацієнта, — розповідає газеті «Експрес» Ілля Дейнеко, завідувач відділення ендокринної хірургії Дніпровської обласної лікарні ім. Мечнікова. — Ми ж ризикнули провести операцію на шиї одночасно з розсіченням грудини та видалити усі метастази, зокрема й ті, які були в середостінні».

 

До операції залучили фахівців трьох різних спеціальностей — ендокринних, торакальних і судинних хірургів.

Дніпровські лікарі застосовували метод верхньої часткової стернотомії. Це їхнє ноу-хау. Він передбачає менший розріз, менше травмування грудини і шкіри.

На відновлення після хірургічного втручання пацієнтові знадобилося десять днів. За цей час післяопераційна рана загоїлась, медики зняли шви і виписали чоловіка додому.

 

“Впродовж чотирьох років ми спостерігатимемо за цим пацієнтом і з певною періодичністю контролювати його онкомаркери, — каже лікар. — Шанси на його повне одужання від раку доволі високі”.

 

 

Фото: Фейсбук-сторінка лікарні

Схожі новини