Весняна хвиля COVID-19 в Україні буде значно сильніша, ніж осіння — вчені Академії наук | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Весняна хвиля COVID-19 в Україні буде значно сильніша, ніж осіння — вчені Академії наук
11 Березня, 10:25

Весняна хвиля COVID-19 в Україні буде значно сильніша, ніж осіння — вчені Академії наук

У Національній академії наук заявили, що весняна хвиля коронавірусу в Україні буде значно вища та стрімкіша, ніж осіння і може стати національною катастрофою. Про це повідомив один з перших дослідників пандемії COVID-19, лікар і вчений, кандидат біологічних наук Володимир Галицький з Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України, передає пресслужба НАН.

За словами вченого, інтенсивне проведення вакцинації могло б перешкодити стрімкому розвитку епідемії в Україні.

«Щоб зірвати весняну хвилю захворюваності, на цей момент слід було б вакцинувати вже близько 50−70% населення, однак темпи вакцинації у нас, на жаль, дуже невисокі», — сказав він.

Вчений заявив, що в кінці зими або на початку весни експресія основного вірусного рецептора — ACE2 — відновлюється і стрімко зростає, чим і зумовлено різке підвищення сприйнятливості до інфікування коронавірусом у цей період.

Галицький вважає, що руйнівний потенціал весняної хвилі епідемії COVID-19 очевидний.

«Ми попереджали ще з осені, ще до моменту виявлення більш вірулентних штамів, що весняна хвиля неминуча і супроводжуватиметься високою кількістю важких випадків, що потребуватимуть госпіталізації, а також високою летальністю. На жаль, нікого це не цікавило», — сказав він.

4 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля коронавірусу, не виключено повернення до жорсткого локдауну.

Відео